|
|
 |
yaszs
2004-01-27 10:49:54
|
149
|
Sziasztok,
Felépült a kerítés kőből készült alsó része, mostmár lehet látni, mekkorák lesznek a kertek. Én nagyon kellemesen meglepődtem, jelentősen nagyobb terület van, mint eddig. Gondolom, benneteket még inkább érint a dolog; ha jut rá időtök, nézzétek meg, remélem, ti is hasonlóan elégedettek lesztek a kert méretével mint mi. + a szomszédok által felhalmozott lomok nagy része is eltűnt a kerítés mellől, de ez valószínűleg gyorsan újrateremlődik (bár, ha zárt kerítés lesz nem kell gyönyörködnünk benne).
A burkolók alapvetően normális munkát végeztek, bár a fugázás hagy kívánnivalókat maga után (ez valószínűleg egyszerűen javítható), a csempék és járólapok viszont szépen állnak. Kicsit bosszant, hogy hozzattak velem egy plusz doboz csempét (kb. 4000Ft +egy Belváros - Jászberényi út- Budakalász -Belváros autós körtúra feleslegesen), amelyre végül is nem volt szükség. Főleg azért bosszantó, mert amikor mondták, hogy vigyem, már csak egy-két csempe hiányzott, igazán kiszámolhatták volna, hogy elég lesz-e. No, mindegy, több is veszett Mohácsnál, és mindig nagy örömmel nézem meg a házat.
A konyhai elszívó csöve egy ronda aluminium gégecső, ami a villanytűzhely tervezett helye megy fel a plafoning, majd konyha és előszoba közti falat átörve kijut az előszobába, és távozik a lakásból. Ezt csövet későbbiekben gipszkarton mögé fogják rejteni. B. úr elmondása szerint közös kürtőbe mennek az elszívók. Emiatt érdemes visszacsapószelepes elszívót venni, mert ha valaki beszerel egy brutálerős elszívót, az benyomhatja a többi konyhába is a levegőt a kikapcsolt elszívón keresztül. Ha visszacsapó szelep van az elszívóben akkor csak kifelé mehet az ájer+szag a konyhából. Hozzá kell tennem, hogy ez főleg az emeletieket sújthatja, a földszinten aerodimamikai okokból kevésbé jellemző.
Még egy teljesen nemhivatalos info: a G épületet február vége-március elején tervezik átadni, a B-t pedig májusban(!)... persze, addig még sok víz lefolyik a Dunán, de még a Barát-patakon is.
Még egy kérdés: lehet a környéken valahol vásárolni (mármint a Corá-n kívül)? Egyébként semmi bajom a Corával, de rengeteg idő pl. egy kenyérért bemenni.
|
|
 |
Bandibacsi
2004-01-23 10:10:00
|
146
|
Halló,
Igazából semmi közöm hozzá, de egyetértek Csinbaráttal, hogy azért nem árt a szomszédokkal jó kapcsolatot kialakítani. Egy rossz szomszéd nagyon meg tudja keseríteni az ember életét, még Budakalászon is, nézzétek csak meg a másik kalászi topikot...
Végülis ez így elég szerencsés, hogy nem nektek kellett veszekedni, hanem a cég elvégezte a piszkos munkát. Valószínűleg persze marad tüske a szomszédokban, úgyhogy némileg rátok is vetül majd a piszkos munka árnyéka, hogy ezzel a príma képzavarral éljek...
B |
|
A hozzászólás:
 |
TÜNDÉr
2004-01-23 08:20:25
|
143
|
Sziasztok!
Hát, yaszs, jobb hírt nem is írhattál volna, erre mi már nagyon vártunk. Persze a botránynak nem örülök, és bár értem, hogy nem örülnek a dolognak a szomszédok, azt viszont nem értem, hogy mi ez a hirtelen felháborodás, mikor állítólag már megegyeztek velük. (ld korábbi hozzászólások) Ezek szerint mégsem? Reméljük, hamar lecsillapodnak a kedélyek. |
|
Előzmény:
 |
yaszs
2004-01-22 13:30:10
|
137
|
Ma reggel elkezdték lebontani a hátsó szomszédok által felhúzott kerítést. Az indulatok olyannyira felfokozódtak, hogy a rendőrséget is ki kellett hívni. Hogy pontosan mi történt azt nem láttam, csak a távozó rendőröket, illetve egy szóbeli beszámolót hallottam.
Valószínű, hogy leendő szomszédaink nem túl boldogok, hogy odaköltözünk. :(( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|