DIY-nek:
látom dolgoztál keményen :-)), észrevételek:
- elsősorban neked tetszen, ne nekem
- mindkét változatban hiányzik (nekem) a hagyományos+fagyasztó hűtő (egybeépítve igencsak komoly darab, úgy 160-190 cm magas)
- azegyenes változatnál nem nagyon marad munkapult, mert a főzőlap és a mosogató melleti felületek elsősorban rakodásra tárolásra szolgálnak, előkészitő pultnak pedig alacsony az étkezőasztal, mert csak ezért nem fog leülni senki sem, hogy pl. egy csirkét szétdaraboljon és a különféle alkatrészeket különféle tárolóedényekbe tegye, miközben lehet hogy még zöldésget is pusolni kell.....aki főz, az tudja, hogy van hogy egyszerre kell 3 féle dolgot késziteni, keverni, habarni, ehhez viszont hely kell, pontosabban praktikusan kialakitott hely kell.
Tudom, hogy én javasoltam a konyhabútor megkurtitását, de ha kisebb a konyha, akkor jobban rákényszerülsz talán, hogy kevesebb (egyébiránt igen mutatós) magasságbeli ugrásokat csökkentsd, mind ahogy azt a befordulós változatnál kénytelen vagy megtenni...
- a befordulós változat a sarkok miatt tovább csökkenti a tárolási felületet (a sarokszekrényekben sohasem lehet olyan sokat és olyan praktikusan elhelyezni, mint normál szekrényekben), viszont lényegesen jobban leszeparálja a konyhát mind az étkezőtől, mind FŐLEG a nappalitól. ez utóbbi azért nem elvetendő szempont, különösen, ha egy vendégségkor, a beszélgetéskor együtt kell még "élni" a vacsora utáni csatatér maradványaival. Ha az minnél jobban szeparálható a nappalitól, annál jobb. Persze hangsúlyozom SZERINTEM. természetesen tisztában vagyok azzal, hogy egy garzon jellegű lakásnál persze kompromisszumokat kell kötni. |