Keresés

Részletes keresés

KM Creative Commons License 2003-12-19 14:30:56 192
DIY-nek :

- álmennyezet : nem rossz, sőt optikailag kijelöli (leválasztja) a konyha légterét a többitől. Én tovább fokoznám és egy kicsit lejjebb is hoznám, süllyesztett világitást tennék bele, sőt az étkező felé akár még a mennyezetről lelógatott polcot is esetleg elhelyeznék (ahogy pl. sörözőkben szokták)
Izgalmas feladat, mert sokféleképpen lehet kitalálni, persze te tudod leginkább pontosan mire és hogyan van szükségetek...

- a megmaradt 90 cm csak egy nyilás szélességnyi, vagy annál azért hosszabb ? ....mert ha hosszabb, nem javaslom, mert az már valóban keskeny.

A hozzászólás:
DIY Creative Commons License 2003-12-19 13:33:11 191
Miklós:
az egyenes változatból, nem hiányzik a hűtő (középen van a magasított szekrényben), csak beépítettet rajzoltam. Ebből a verzióból egyébként tényleg az előkészítő pult hiányzik :(.
Hűtőből több cégnek is van ~142cm beép. magasságú kétajtós hűtője (alul vagy felülfagyasztós), az nekünk pont elég lesz.
A befordulós változatnál nagyon rossz a két sarokpult... de hát vmit vmiért:). A mosogató alatti pult lehet, h megfordítva lenne kihasználható (pl. a fiókokat az asztal felé lehetne kihúzni). Ide persze nem konyhás cuccokat kell tenni, hanem minden mást.
Az álmennyezet szerinted nem lesz furcsa?
Még 1 dolgot szeretnék kérdezni: a befordulósnál úgy rajzoltam, h a másik vége (a tűzhelyes) "kifordul" a közlekedőre és kapcsolódik egy cipősszekrényhez, vagy előszobafalhoz, stb. Így a közlekedőnek az a kis szakasza lecsökken 90cm szélességűre. Ez elfogadható?
Előzmény:
KM Creative Commons License 2003-12-19 11:47:05 189
DIY-nek:

látom dolgoztál keményen :-)), észrevételek:
- elsősorban neked tetszen, ne nekem

- mindkét változatban hiányzik (nekem) a hagyományos+fagyasztó hűtő (egybeépítve igencsak komoly darab, úgy 160-190 cm magas)

- azegyenes változatnál nem nagyon marad munkapult, mert a főzőlap és a mosogató melleti felületek elsősorban rakodásra tárolásra szolgálnak, előkészitő pultnak pedig alacsony az étkezőasztal, mert csak ezért nem fog leülni senki sem, hogy pl. egy csirkét szétdaraboljon és a különféle alkatrészeket különféle tárolóedényekbe tegye, miközben lehet hogy még zöldésget is pusolni kell.....aki főz, az tudja, hogy van hogy egyszerre kell 3 féle dolgot késziteni, keverni, habarni, ehhez viszont hely kell, pontosabban praktikusan kialakitott hely kell.

Tudom, hogy én javasoltam a konyhabútor megkurtitását, de ha kisebb a konyha, akkor jobban rákényszerülsz talán, hogy kevesebb (egyébiránt igen mutatós) magasságbeli ugrásokat csökkentsd, mind ahogy azt a befordulós változatnál kénytelen vagy megtenni...

- a befordulós változat a sarkok miatt tovább csökkenti a tárolási felületet (a sarokszekrényekben sohasem lehet olyan sokat és olyan praktikusan elhelyezni, mint normál szekrényekben), viszont lényegesen jobban leszeparálja a konyhát mind az étkezőtől, mind FŐLEG a nappalitól. ez utóbbi azért nem elvetendő szempont, különösen, ha egy vendégségkor, a beszélgetéskor együtt kell még "élni" a vacsora utáni csatatér maradványaival. Ha az minnél jobban szeparálható a nappalitól, annál jobb. Persze hangsúlyozom SZERINTEM. természetesen tisztában vagyok azzal, hogy egy garzon jellegű lakásnál persze kompromisszumokat kell kötni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!