Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
optikus Creative Commons License 2003-12-19 12:42:34 4
>ahol nagyobb kezdő fényerőt kapnék 800 mm-en.
Amator korulmenyek kozott van meg az M42-es 1000(1100)mm-es ruszki tukorobi. Azert az nagysagrendekkel olcsobb (50e alatt hasznaltan beszerezheto) es azzal is lehet jo kepeket csinalni. Annak a kezdo fenyereje f10 korul van pedig az is egy tekintelyes atmeroju kalyhacso...
Előzmény:
nikone Creative Commons License 2003-12-19 11:48:06 3
puffin
szia,
morfondírozok azon, amiket írtál. nem vagyok szakember a dologban, saját egyszerű logikámból indulik ki. a távcső is, a teleobi is képet alkot. a jó távcső szélekig éles, kontrasztos, mindenféle aberrációtól mentes képet ad. a jó teleobi is. a távcső a szemed síkjában képezi le ezt a képet, a teleobi a film síkjára, tehát néhány cm-rel hátrébb. a Leica APO Televidhez jár egy közdarab - kb. 100 eFt -, ami előállítja a 24x36 mm-es sarkokig éles képet. ez egy lencserendszer. (érdemes megemlíteni a tükörobjektíveket, ugye azok is teljesen másképpen csinálják - ugyanazt.) a neten föllelhető képek, amik ugyan digitre készültek, nagyon meggyőzőek: sarkokig rendkívül éles, kontrasztos felvételek. a kis méretük miatt nehezen kiértékelhetők ugyan.
f10 körüli fényáteresztő képességnél tényleg nem könnyű élességet állítani, de gondolkodtam azon, hogy amatőr viszonylatban milyen konfigurációt lehetne összeállítani, ahol nagyobb kezdő fényerőt kapnék 800 mm-en. nem igazán jutottam dűlőre. azt gondolom, mégis csak készíteni kéne néhány felvételt ezzel a Leica-val, biztosan meggyőző lenne valamilyen irányban.
üdv: nikone

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!