Keresés

Részletes keresés

nikolausz Creative Commons License 2003-12-17 15:13:01 265
Koszi az informaciokat. Ez a voigtlander egy marka? Sose hallottam rola. Vagy a Tamronnak egy uj termekneve?

Koszi!

M

puffin Creative Commons License 2003-12-17 15:04:22 264
természetese 2.8/90. nekem korábban volt egy 50-es ex sigmám. az is brutálisa jó rajzú volt, de nagyon bele kellett mászni a témába és így sokszor magának beárnyékolt.
üdv
puffin
A hozzászólás:
puffin Creative Commons License 2003-12-17 14:59:40 263
tamron 2.9/90 sp macro nagyon szuper, de most )nemrég) jelentették be a voigtlander makrót (asszem 105 mm) na erről azt mondják, hogy zeiss (lejka) minőség...külföldről behozatva esetleg az ára is tűrhető.
Előzmény:
nikolausz Creative Commons License 2003-12-17 10:31:47 262
Sziasztok Makro Fanok!

Meg uj vagyok, es nem kis idobe tellett, mig atragtam magam a topicon. Makro fotozas ugyben a szereny velemenyem, hogy a makroobjektiv a kompromisszumok nelkuli megoldas. Ha husz rugo egy kozgyoru szet,20-30 ezer egy ketszerezo konverter, de 50-60 ezer korul mar lehet igazi makroobjektivet (sigma, tokina 50 mm-es hasznaltan)kapni, akkor inkabb sporoljatok.
Ha valakinek meg igazan nincs penze, akkor marad az elotetlencse. Amilyen elotetlencse arakat itt olvastam, azok viszont nagyon borsosnak tuntek. Szerintem ez a digit gepeknek koszonheto, de lehet sporolni. En anno (jo par eve volt) vettem hasznaltan egy olcso orosz szinszurot, aminek a menete passzolt a gepemhez. Akkoriban kb 80 Ft volt (kb. 7-8 eve). Bementem az elso optikushoz, es kertem, hogy csiszoljanak bele egy +4 dioptrias lencset. Az optikus meg ra akart beszelni egy UV szuro retegre is, de mivel viz ala kellett, ezt nem kertem. A baratom akkoriban vett egy hama keszletet. Osszehasonlitva a kepeinket, en nem fedeztem fel tul sok minosegi kulonbseget. Akkoriban egy ezres alatt megvolt az elotetlencsem. Ilyen kepeket tudtam vele csinalni:
http://mappa.prim.hu/view.prm?uid=58/58f5f593&fid=791422485&xid=3887c65b&filename=SPIRAS01.JPG
http://mappa.prim.hu/view.prm?uid=58/58f5f593&fid=791422485&xid=7283d314&filename=moha%E1llat01.jpg
Azert az elotetlencse egy erosen kompromisszumos megoldas, ugyhogy valtottam egy 50 mm-es Sigma makrora, amit neha 1,7 X-es soligor konverterrel kombinalok. Erosen gondolkodom azonban egy 100-as kornyeki makroobjektiv megvetelen. Ti mit javasolnatok? Sigma vagy tamron? Esetleg mas? 1:1 lekepezes, elotetlencses felmegoldasok nelkul, elengedhetetlen (mar mint az en celjaimnak)!
Nehany makro:
http://mappa.prim.hu/buvar?f=791422485

Udv,

Marcell

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!