|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-12-12 19:37:08
|
246
|
| más vázon látsz elönyét az ef-s -sel való makrózásak? a teh érdekességen kivül? |
|
A hozzászólás:
 |
papugaja
2003-12-12 15:38:24
|
244
|
Csúnya lenne, ha vinyettálna. Ez a veszély szerencsére nem áll fenn.
A közgyűrű (és a kihuzat is) tulképp úgy műxik, hogy az obit a filmsíktól távolítva a képkör megnövexik* (ezért csökken a fényerő is, mert nagyobb felületre vetíti ugyanazt a fénymennyiséget), és csak a közepéből kerül valamicske a filmre >> növexik a nagyítás.
Ezzel egyidejűleg viszont rövidül az obi közelpontja is.
*: Hoppá! Ez azt is jelenthei, hogy egy megreszelt közgyűrűvel az EF-S obi nemcsak 300D-hez, de más DSLR EOShoz, sőt analóg vázakhoz is használható. Persze csak makrozáshoz, és ha nincs semmilyen elektronikai trükk az EF-S-ben. |
|
Előzmény:
 |
faboferi
2003-12-12 14:43:03
|
240
|
| Bocs, hogy beleszólok, a "reszeléses" módszernél nem fog vignettálni a többi közgyűrű? Vagy nincs jelentősége? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|