Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2003-12-12 15:38:24 244
Csúnya lenne, ha vinyettálna. Ez a veszély szerencsére nem áll fenn.
A közgyűrű (és a kihuzat is) tulképp úgy műxik, hogy az obit a filmsíktól távolítva a képkör megnövexik* (ezért csökken a fényerő is, mert nagyobb felületre vetíti ugyanazt a fénymennyiséget), és csak a közepéből kerül valamicske a filmre >> növexik a nagyítás.
Ezzel egyidejűleg viszont rövidül az obi közelpontja is.

*: Hoppá! Ez azt is jelenthei, hogy egy megreszelt közgyűrűvel az EF-S obi nemcsak 300D-hez, de más DSLR EOShoz, sőt analóg vázakhoz is használható. Persze csak makrozáshoz, és ha nincs semmilyen elektronikai trükk az EF-S-ben.

A hozzászólás:
faboferi Creative Commons License 2003-12-12 14:43:03 240
Bocs, hogy beleszólok, a "reszeléses" módszernél nem fog vignettálni a többi közgyűrű? Vagy nincs jelentősége?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!