Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2003-12-12 14:32:43 238
Tehát az obi benyúló vége lényegesen nagyobb átmérőjű, mint a gyűrű belső lemezén a luk? Kb mennyivel?

Szvsz a reszelés sokat nem ront a képen, pláne hogy a megreszelt rész kb. a hátsó lencsetag vonalában van, így nem vetülhet rá fény.
Elég csak az egyik gyűrűt, a legvékonyabbat megbarkácsolni, így az adapterként is funkcionál, mehet alá a többi eredeti.

A belső reflexiót meg talán matt modellfestékkel lehet csökkenteni, de asszem előbb ezt kísérletileg igazolni kellene.

A hozzászólás:
ferint Creative Commons License 2003-12-12 14:05:11 237
Mélységben volt vele gond.
Mivel több közgyűrűt is szerettem volna venni ezért kicsit macerásnak érzem a reszelgetést, de nem zárkózom el tőle.
Először jöjjön az optiform, ha hasonló áron van közgyűrű mint a Soligor, de működik akkor megveszem ott.
Ha nem, akkor reszelés, bár mintha a közgyűrű belsejének is lenne szerepe a képalkotás tisztaságában (legalábbis ezt olvastam hátrébb). Szóval nem mindegy hogy milyen szinű, de szerintem a lényeg az hogy működjön...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!