|
|
|
|
 |
hedgehog76
2003-12-12 11:58:54
|
121
|
| remeljuk. En csak miutan a bank visszaigazolta nyugodok meg. De valszeg szerzodest kell modositanunk (hiszen abban nem ez van. de a jogszabaly termeszetesen felulirja a szerzodest) |
|
A hozzászólás:
 |
Cuddles
2003-12-12 11:08:52
|
120
|
Úgy tűnik, hogy ezt most megúsztuk.
Valaki állja a kamatemelést
"Csabai Lászlóné elmondta, a hitelek kamatplafonját az állam hat százalékban állapította meg, és ezt visszamenőlegesen sem változik. A banki kamatemelést az ügyfelek nem érzékelik (hiszen erre vállalt garanciát az állam). Ezért a különbözetet az állam állja.
Ezzel szemben Csák Csongor, a Pénzügyminisztérium szóvivője azt állította, hogy a bankok lesznek kénytelenek lenyelni a különbözetet. A támogatás mértéke az állampapír-referencia hozam 105 százaléka, így az emelkedő jegybanki kamatok miatt a támogatás összege is emelkedik. Ez pedig azt jelenti, hogy az állam is osztozik a teherben - magyarázta Csák Csongor.
Azon kérdésünkre, hogy a kereskedelmi bankok lenyelik-e nyereségük csökkenését, a szóvivő kijelentette, hogy ez így is jó üzlet azoknak. Szerinte nem valószínű, hogy a szerződések romlása miatt, a pénzintézetek kilépnének a támogatott lakáshitelezési rendszerből."
|
|
Előzmény:
 |
hedgehog76
2003-12-11 12:57:45
|
119
|
| Beszeltem az MKB-val, korantsem biztosak benne, hogy igy lesz, ugyanis, hiaba van meg a hitelszerzodes, stb. a kamat a folyositaskor fixalodik, az akkori (!!!) allami kamattamogatas szerint. Egyenlore az MKB-ban eleg tanacstalanok es pesszimistak. Bizzunk valamiben (JoIsten, stb., de ne a kormanyban)... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|