Keresés

Részletes keresés

yaszs Creative Commons License 2003-12-10 11:49:13 85
Sziasztok,

A parkolóval kapcsolatban megint tévedtem: az út túloldalán lesz egy parkoló a G épület mellett-mögött, de tényleg nem túl nagy.
Kiegészítő fedezetet nem ajánlottunk fel, de az új lakásra felvett hitelnél is kell értékbecslés, ez történt meg most, gyors és fájdalommentes volt, nem történt semmi érdekes,csak annyi, hogy az OTP Ingatlan Rt, akik az értékbecslést végzik (nem az OTP Bank) még nem kapott alaprajzot a házról. Ha az új lakást is felajánljátok fedezetként ne felejtsetek el időben építési engedély másolatot szerezni (Beánál van), mert nekünk is az utolsó pillanatban kellett érte rohanni.
A lakáshitelek változásáról mit tudtok? Érint ez bennünket? Milyen jogszabályok vonatkoznak ránk: a hiteligénylés benyújtásakor, a szerződés aláírásakor, vagy a folyósításkor érvényes jogszabályok? Gyors számításaim szerint évi több százezer forint is múlhat a dolgon.

A hozzászólás:
Sacyka Creative Commons License 2003-12-09 22:11:51 81
Még mindig csodálkozom... Ha a drótkerítés helyén lesz a kerítés, akkor max. 3-4 autó fér el mellette, hogy még mögöttük közlekedni lehessen. Ugyanis a töltést nem lehet lebontani a patak miatt. Ez nincs rajta a látványterven. Egyébként ki mondta ezt az autóbeállót? A Bea valami ilyesmit mondott nekünk nyáron, de azóta több helyről hallottam, hogy az már nem aktuális. Mindenesetre holnap rákérdezek U. úrnál.

Ezekszerint ti is felajánlottatok kiegészítő fedezetet? A mi értékbecslőnk nagyon szimpatikus, fiatalosan öltözött, harmincas nő volt, digitális fényképezővel. :) Fényképezett két szobában, meg a kertet tök lazán, aztán kitöltöttünk egy fél oldalas kérdőívet, hogy hány szintes, hány szobás, hány fürdős, milyen burkolatú, milyen fűtésű. Kb. öt perc volt. Aztán megkínáltuk egy csésze kávéval és elbeszélgettünk a környék lakáshelyzetéről, meg hogy ő is most költözik, meg ilyenek. Rákérdeztem, hogy milyen négyzetméterárral számolnak ezen a környéken, és mondott is egy tól-ig számot, aminek az alsó határa körül lesz, mivel ez többszintes ház és az állítólag most nem divat. De így is bőven fedez mindent.
Egyszóval pozitív élmény volt. Majd mesélj te is! :)

Előzmény:
yaszs Creative Commons License 2003-12-09 11:14:29 79
Természetesen nem a kertbe állnának be az autók, hanem a kerítésen kívül sorakoznának. A C07-es képen nagyjából látszik, hogy hol lehetne a kerítés mellett parkolni. A leendő kerítés a tervek szerint a jelenlegi drótkerítés helyén lenne, legalább is ezt mondták...
Holnap jön az értékbecslő a az OTP-től, nálatok volt már? Mi a tapasztalatotok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!