|
|
 |
TÜNDÉr
2003-12-08 15:59:44
|
74
|
Szóval nekünk is fel volt tüntetve a vételár bontva telekhányadra, felépítményre plusz annak ÁFÁ-jára, nem ezzel volt probléma, hanem, hogy ugye fel kellett azt is tüntetni, hogy a vételárból mennyit fogunk önrésszel fizetni és mennyit hitelből. De ez az OTP-nek (vagy éppen az ügyeletes ügyintézőnek) nem volt elég, hanem tovább kellett bontani, hogy a hitelből mennyi a megelőlegezett hitel (mivel ugyanis az nem számít önrésznek, hanem a hitel összegéhez írják, és "bemutatáskor" jóváírják) és külön, hogy vissza szeretnénk igényelni a 400e ÁFÁ-t. Szerintem sincs sok közük hozzá egyébként, hogy én ezt a lakás adás vételi szerződésbe beleveszem-e vagy nem, de ő azzal indokolta, hogy csak így biztosított, hogy a megelőlegezett hitelt tényleg ehhez az ingatlanhoz fogom igénybe venni. Nem mintha egy sima nyilatkozattal ezt nem tehetném meg.
Egyébként mi is P. ügyvéd úrnál kezdtük el az egész herce-hurcát, csak a kert miatt elhúzódott a dolog, de ugyanazt a szerződést vittük az U. ügyvédúrhoz. |
|
A hozzászólás:
 |
Sacyka
2003-12-08 11:53:46
|
68
|
Sziasztok!
El-eltűnök egy kis időre, mivel két hete elkezdődött a vizsgaidőszakom egy kis szigorlattal súlyosbítva, de azért olvasni szoktalak titeket. :)
A háznál tegnap voltunk utoljára. A tető teljesen kész van, csak az előtető nincs lefedve, amit az oszlopok tartanak. Teljesen ki van vakolva kívül és belül, kivéve a tetőemeletet, és kívül ki is meszelték.
A földszinten a két szélső kibuggyanásban már bentvan néhány ablak, tehát remélhetőleg a jövő héten már tényleg csempéznek. Mondjuk nem bánom, hogy csúsznak kicsit, mert még nem találtam ki jó módszert, hogy hogy mérjem le a zuhanytálcán a lefolyó helyét, amit azért meg kéne mondanom az építésvezetőnek.
Nem teljesen értettem, hogy mi volt a baja az OTP-nek a szerződésetekkel. Az ÁFA-visszatérítéshez mi köze a szerződésnek? Vagy maga az ÁFA nem volt külön feltűntetve? Az biztos az új ügyvéd miatt van, mivel a P. által megfogalmazott szerződésünkben alapban így volt feltűntetve, önrésszel, mindennnel együtt, a telekár külön, a felépítmény pedig adóalap és adó külön-külön. Na sebaj, ők is beletanulnak.
Az OTP (és minden ilyen szervezet) nemtom, miért nem ad elsőre korrekt tájékoztatást, nekünk is kb. negyedik-ötödik nekifutásra sikerült beadni az igénylést, és addig ahány ügyintéző, annyiféle tájékoztatás, hogy mire vagyunk és mire nem jogosultak. Grrrrr! Ezt a lakáskassza dolgot nekünk is ajánlották, pedig mindig azzal kezdtem, hogy most épül a ház. Még jó, hogy nem érdekelt minket a dolog és nem éltük bele magunkat. Bár az tény, hogy nem vagyunk egyszerű eset, mert nincs önrészünk, mivel kiegészítő lakásfedezetet ajánlottunk fel, illetve csak azt, a Tópartos lakáson nem lesz jelzálog, mivel a szüleim háza bőven fedezi a hitelt. Ez minden ügyintézőnél hosszas magyarázkodást eredményezett, amíg megértették. Ráadásul kétféle hitelt is fel kell vennünk, mivel a 15 millába ugye nem férünk bele. Na, ünnep volt, amikor sikerült beadni a kérelmet legalább. :)
A csúszások miatt nekünk csak tulajdoni lapot kellett újat kérni, de az is pénz és utánajárás. Szerencsére a Tópartos tulajdoni lap újrakérést a P. ügyvédúr fizette, mert az ő marhasága miatt volt rá szükség. De most szívják a fogukat, hogy itt a fizetési határidő, és nekünk még nincs hitelszerződésünk. Mi meg mondjuk, hogy a P. ügyvédúr magára vállalta az egy hónapos csúszás miatti felelősséget, úgyhogy menjenek hozzá reklamálni. De azért már nem bánnám, ha megkötöttük volna a szeződést és nem lógna a levegőben, hogy lesz-e miből lakásunk vagy sem. Úgyhogy messze nem vagyunk még túl semmin. |
|
Előzmény:
 |
TÜNDÉr
2003-12-03 08:47:30
|
65
|
Sziasztok!
Gaabor látta a házat múlt héten, ui vittük a csempét, illetve annak egy részét. Azt mondja, ellentétben az itt írtakkakl, még mindig nem volt 100%-osan befejezve a tető felettünk, ugyanakkor a túloldalon elkezdték a külső vakolást. Úgyhogy szépül.
Mi most éppen arra várunk,hogy visszakapjuk a földhivatalban lepecsételt szerződést az ügyvédtől, jobban mondva a módosítást, mert persze az OTP rögtön visszadobta, hogy nem volt benne tételesen feltüntetve az ÁFA-visszatérítés, ill. a megelőlegezett hitel(szoc.pol). Én enyhén szólva fel is voltam háborodva, hogy ugye mi voltunk kb. a harmincadikak, akikkel megkötötték a szerződést, és ilyen hiba előfordulhat. Persze az ügyvédváltásra rá lehet fogni...
Másik oldalról az OTP-nél mibe telne közölni, mikor érdeklődik az ember (mert persze mindenki elmegy min. egyszer előtte érdeklődni, hogy mi hogy..), hogy a szerződéssel kapcsolatban ilyen és ilyen feltételeink vannak. Mert persze állítólag ez bankfüggő, és nem mindenütt kérik. Inkább nagy büszkén mondta az ügyintéző, hogy gyakori hiba, "vissza is küldünk mindenkit" Egyébként meg ezen kívűl is félretájékoztattak bennünket, mert a korábbi ügyintéző ajánlgatta a lakáskasszaszerződéssel kombinált hitelt, így a törlesztőrészlet jóval kedvezőbb lenne az első 9 évben, és most tudtuk meg, hogy azt mi nem tudjuk igénybe venni, csak azonnal beköltözhető, tehát lényegében csak használt lakásnál alkamazható. Pedig még szép kis kalkulációt is kaptunk az előző ügyintézőtől.
Szóval ez a kis közjáték egy szabadnapunkba és kb. 2-3 hetes késésbe került. Meg persze újra kell kérni pár igazolást a bizonyos 30 nap miatt...
Érdekelne, hogy nektek hogy mentek ezek a dolgok, gondolom Sacykáék már rég túl vannak rajta. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|