|
|
|
|
 |
paller
2003-12-05 12:58:31
|
460
|
Egy macro optikát csak a közelpontjával jellemezni nem lehet. A jelenleg kapható legtöbb macro-nak jellemzett optika valójában nem is makró, max a közelpontje kisebb az átlagnál. Helyesen szerintem azt kell nézni, hogy a közelpontnál mekkora a leképzése. Szerintem egy optika ott kezd makró lenni, hogy közelponton a leképzés 1:1.
-zs- |
|
A hozzászólás:
 |
faboferi
2003-12-05 12:33:06
|
458
|
| Nem írtál gyújtótávolságot. Az 50mm-es makrooptika közelpontja szűk 19cm (1:1), a 100mm körülieké 30-31cm közt, a 180mm körülieké 47-48cm, mindegyik adat a filmsíktól mérve. Ezek alapján az általad említett objektív - ha elég hosszú gyújtótávolságú is - csak álmakro lehet. (Pl. a Canon EF 4/300 L IS USM közelpontja 1,5m.) |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-12-05 12:20:20
|
457
|
Az normális, ha egy állítólagos macro objektívnek 1.5m a közelpontja?
Legalábbis az objektíven ennyit láttam. Az eladó szerint 90cm. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|