Keresés

Részletes keresés

paller Creative Commons License 2003-12-05 12:58:31 460
Egy macro optikát csak a közelpontjával jellemezni nem lehet. A jelenleg kapható legtöbb macro-nak jellemzett optika valójában nem is makró, max a közelpontje kisebb az átlagnál. Helyesen szerintem azt kell nézni, hogy a közelpontnál mekkora a leképzése. Szerintem egy optika ott kezd makró lenni, hogy közelponton a leképzés 1:1.

-zs-

A hozzászólás:
faboferi Creative Commons License 2003-12-05 12:33:06 458
Nem írtál gyújtótávolságot. Az 50mm-es makrooptika közelpontja szűk 19cm (1:1), a 100mm körülieké 30-31cm közt, a 180mm körülieké 47-48cm, mindegyik adat a filmsíktól mérve. Ezek alapján az általad említett objektív - ha elég hosszú gyújtótávolságú is - csak álmakro lehet. (Pl. a Canon EF 4/300 L IS USM közelpontja 1,5m.)
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2003-12-05 12:20:20 457
Az normális, ha egy állítólagos macro objektívnek 1.5m a közelpontja?
Legalábbis az objektíven ennyit láttam. Az eladó szerint 90cm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!