|
|
|
|
 |
P.Peter
2003-12-05 12:37:38
|
459
|
| A Sigma 70-300 APO MAKRO II esetében, ha jól emlékszem, 95 cm, de lehet, hogy csal a memóriám. Ez ekkora telénél szerintem nem túl nagy. Persze nem kimondottan makró obi (ahogy egyetlen zoom sem), mint pl. az EX 2,8/105 Makro, ami viszont tényleg az. |
|
 |
faboferi
2003-12-05 12:33:06
|
458
|
| Nem írtál gyújtótávolságot. Az 50mm-es makrooptika közelpontja szűk 19cm (1:1), a 100mm körülieké 30-31cm közt, a 180mm körülieké 47-48cm, mindegyik adat a filmsíktól mérve. Ezek alapján az általad említett objektív - ha elég hosszú gyújtótávolságú is - csak álmakro lehet. (Pl. a Canon EF 4/300 L IS USM közelpontja 1,5m.) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-12-05 12:20:20
|
457
|
Az normális, ha egy állítólagos macro objektívnek 1.5m a közelpontja?
Legalábbis az objektíven ennyit láttam. Az eladó szerint 90cm. |
|
Előzmény:
 |
P.Peter
2003-12-05 10:26:46
|
456
|
| Ha a makró is kell, ráadásul olcsóbb obi, akkor szerintem a Sigma 70-300 APO MACRO. A többit még nem próbáltam ugyan, a Sigma is csak két órát volt as kezemben, de az áráért én jónak találtam. A Canonok drágábbak és nem makrósak, a Tamront nem ismerem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|