|
|
|
|
 |
Százbolha
2003-12-05 01:21:58
|
450
|
Kösz!
Egyébként van mégegy aspektusa, annak a néhány tesztfotónak:
Vajon melyik az a záridő tartomány, ahol már IS-vel sem lehet megfelelően éles képet készíteni egy 400mm optikával.
EOS digin 600mmm
szerintem 1/100 vagy 1/60 alatt.
Persze ezt még pontosítani kéne néhány ismételt teszttel.
Volt már emiatt vitám 10D tulajjal....
Az MLU csak külön érdekességként jött a képbe, mert feltételeztem, hogy a tükör keltette rezgést az IS sem csillapítja és ebben a záridőtartományban, már van hatása az élességre.
-----
Egyébként QQ teztjén nem lepődnék meg, ha 1/40 secnél kézből+IS jobb eredményt mutatna, mint állvánnyal.
Százbolha |
|
A hozzászólás:
 |
F707
2003-12-05 01:05:20
|
449
|
Százbolha
Megnéztem azóta a képeket, és bár a kézből MLU-nak azóta se látom értelmét, de van kép amin látszik a dolog. pozitívan.
DE
Feltéve ha azt látom egyáltalán. Mert ugye az IS is valamennyire esetleges kézből...van mikor megvan a 125-öd 400mm-en van mikor nincs. 60-adról meg már nem is beszélve. = Nem lehet kijelenteni, hogy az MLU-tól lett jobb.
Szóval az IS marad a kézben a maga 2-3 blendéjével, az MLU meg marad az állványon. |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2003-12-05 00:40:22
|
445
|
na....
Az én tesztem másról szólt.
Azonos rekesz és záridő párok mellett milyen az IS hatása.
- kézből, kézből+IS, kézből+IS+MLU, álvány+MLU
A prekoncepcióm az, hogy bizonyos záridőknél az IS csak MLU-val ad jó eredményt.
na ja... mondjuk így nem lehet fotózni,
kivéve külső keresővel, de az kicsit vicces lenne.
Százbolha |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|