Keresés

Részletes keresés

Sacyka Creative Commons License 2003-12-08 12:19:38 69
Most jutott az eszembe, hogy a szocpollal van egy kis kavar nálunk. Az én nevemen lesz a hitel. Most élettársak vagyunk, tehát jár a szocpol, csak nem bemondásra, hanem bemutatott gyerek után. Viszon az OTP-ben az egyik tyúk azt mondta, hogy nem leszünk jogosultak később a szocpolra (mármint ha elkészült a gyerek), mert azt a hitel igénylésekor kell kérni. Na én ekkor elbizonytalanodtam, mivel úgy tudom, hogy a szocpol nemcsak önrésznek használható, hanem a törlesztésre is fordítható. Éppen azért, hogy ne előre szüljön az ember egy csomó gyereket, hanem csak akkor, amikor már biztos lakása van.
Egyébként velünk is segítőkészek voltak, csak mindig mást mondtak.

A Beáról annyit, hogy hónapok óta nem hallottunk róla, és már nem is fogunk. Mi már csak az új forgalmazókkal és a B. építésvezetőúrral tárgyalunk, mivel a Bea hónapokig nem tudott semmiféle információt eljuttatni hozzánk. Se akkor, amikor kérdeztünk, se akkor, amikor esetleg szólnia kellett volna, hogy határidő lesz.
Mivel valószínűleg törölnék, akit érdekel, emilben jelentkezzen és megírom neki az új forgalmazó elérhetőségeit. Nagyon korrekt fazon, és általában mindenre tud kapásból felelni. Félreértés ne essék, nagyon csíptem a Beát, kedves és segítőkész csaj, csak nem tud semmiről és ezért nem tudja továbbítani az infót.

A tárolókról annyit, hogy a Bea le van maradva, ugyanis nem lesznek tömör ajtók és nem lesz villany a tárolókban, csak a folyosókon. Láttam is kint egy ilyen előfalat rácsból. Csak az oldalfalak lesznek falazóelemből.
Egyébként korrektebb megoldás szerintem, mert a volt ügyvezető is magánemberként azt mondta - amikor még az eredeti, tömör ajtós terv volt életben - hogy ugyan nem lesznek konnektorok a tárolókban, de semmibe sem kerül a lámpáról lecsatlakoztatni egyet és abba esetleg egy hűtőládát bedugni.
Aztán azt a teljes ház fizeti neked a közös költségben. Így legalább nem lesz gyanusítgatás.

TÜNDÉr Creative Commons License 2003-12-08 09:09:49 67
Sziasztok!
Voltunk hétvégén a háznál. Nagyon szépen haladnak a vakolással, már csak a legfelső szinten hiányzik. Mostmár tényleg kész van a tető teljesen, és elkezdték berakni az ablakokat, pont a mi oldalunkon.:) A fürdőszobákban pedig benn vannak a fürdőkádak, legalábbis a földszinten.
A G épület átadása mostmár -véleményenm szerint- csak hetek kérdése, már a kerítéseket építették. (Legalábbis a rehab.központot biztosan átadják, mivel hallottam egy rádióműsort a közeli megnyitásról)
A hozzászólás:
yaszs Creative Commons License 2003-12-03 11:04:26 66
Sziasztok,
Az OTP-be épp most adtuk be a hitelkérelmet. Mivel nem vagyunk jogosultak ÁFA-visszatérítésre, se szocpolra, most még nem volt gond, de nálunk is lehetett volna. A kezdeti nehézségek után meglepően segítőkészek voltak. A lakástakarékszerződéhez kapcsolódó hitelről is időben elmondták, hogy nem megy.
+ info a tárolókról: Bea szerint a tárolókon tömör ajtó lesz, és mindegyikben lesz villany.
A tetővel kapcsolatos téves info miatt bocs, tény hogy nem jártuk teljesen körbe a házat, de amennyit láttunk belőle ott már volt tető.

Előzmény:
TÜNDÉr Creative Commons License 2003-12-03 08:47:30 65
Sziasztok!
Gaabor látta a házat múlt héten, ui vittük a csempét, illetve annak egy részét. Azt mondja, ellentétben az itt írtakkakl, még mindig nem volt 100%-osan befejezve a tető felettünk, ugyanakkor a túloldalon elkezdték a külső vakolást. Úgyhogy szépül.
Mi most éppen arra várunk,hogy visszakapjuk a földhivatalban lepecsételt szerződést az ügyvédtől, jobban mondva a módosítást, mert persze az OTP rögtön visszadobta, hogy nem volt benne tételesen feltüntetve az ÁFA-visszatérítés, ill. a megelőlegezett hitel(szoc.pol). Én enyhén szólva fel is voltam háborodva, hogy ugye mi voltunk kb. a harmincadikak, akikkel megkötötték a szerződést, és ilyen hiba előfordulhat. Persze az ügyvédváltásra rá lehet fogni...
Másik oldalról az OTP-nél mibe telne közölni, mikor érdeklődik az ember (mert persze mindenki elmegy min. egyszer előtte érdeklődni, hogy mi hogy..), hogy a szerződéssel kapcsolatban ilyen és ilyen feltételeink vannak. Mert persze állítólag ez bankfüggő, és nem mindenütt kérik. Inkább nagy büszkén mondta az ügyintéző, hogy gyakori hiba, "vissza is küldünk mindenkit" Egyébként meg ezen kívűl is félretájékoztattak bennünket, mert a korábbi ügyintéző ajánlgatta a lakáskasszaszerződéssel kombinált hitelt, így a törlesztőrészlet jóval kedvezőbb lenne az első 9 évben, és most tudtuk meg, hogy azt mi nem tudjuk igénybe venni, csak azonnal beköltözhető, tehát lényegében csak használt lakásnál alkamazható. Pedig még szép kis kalkulációt is kaptunk az előző ügyintézőtől.
Szóval ez a kis közjáték egy szabadnapunkba és kb. 2-3 hetes késésbe került. Meg persze újra kell kérni pár igazolást a bizonyos 30 nap miatt...
Érdekelne, hogy nektek hogy mentek ezek a dolgok, gondolom Sacykáék már rég túl vannak rajta.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!