|
|
|
|
 |
faboferi
2003-12-04 08:32:32
|
435
|
QQ! Az igazi makroobjetívek képminősége a közelpontjukra van optimalizálva (1:2, 1:1), a többi optikáé a végtelen pontjukra, ami általában egyenlő a gyújtótávolság mérőszáma méterben (ha jól tudom). De egyes teleobjektíveknél a korrekciót ennél közelebbi pontra állítják be. (A korábbi hasonló értelmű válasz kiegészítése, ill. megerősítése végett írtam.)
Óvakodni kell azonban a (427) hozzászólásban írt valótlanságtól, miszerint a 180-as makroobjektívvel két méterről makrózol. A 180-as makrooptika közelpontja kb. 47 cm (a filmsíktól mérve!!!). Igaz, lehet vele két méterről is fényképezni, de az a kép nem makrofotó lesz. |
|
 |
timartom
2003-12-02 23:26:01
|
428
|
A leképezési arány miatt. Igazi makro obinak a legalább 1:2 leképezési arányt tudnak teljesíteni. Persze ez lehet 1:1, de a Canon csinált 1:1-5:1 leképezésű obit is (MP 65mm f/2.8).
|
|
 |
xgab76
2003-12-02 23:11:28
|
427
|
| Ugy tudom, hogy a makroobjektiv nem a vegtelenre van optimalizalva. Azaz nem ott a legjobb a kepe. Egy normal objektiv viszont igen. Ja, meg szerintem a makroobjektiv legalabb 1:2 aranyt tudjon... Amugy a kozelseg nem lenyeg. Nezz meg egy 180-as makrot, azzal 2 meterrol makrozol. :) |
|
A hozzászólás:
 |
QQ
2003-12-02 23:00:58
|
426
|
Hudevakvagyok:o)
megvannak , szepek.
Fatergepe:
Epp nemreg gyogyultam ki a mtfjellegu bongeszesbol es most nemreg megneztem a 75300ISUSM-et. Szoval epp jokor fegyelmeztetsz mielott visszaesnek megint:o)
------
Es egy kerdes mert nem ertek hozza:o)
A Makro objektiv mitol makrobb mint a tobbi?
Azonkivul hogy kozelebb enged menni kozgyuruk meg egyebek nelkul? |
|
Előzmény:
 |
QQ
2003-12-02 22:52:08
|
425
|
Mondj valami tapasztalatot! Mi tetszik mi nem tetszik?
Fel oraja keresem a kepeidet mar mindenutt voltam a fotohazban de olyan hogy felhasznalok kepei meg nem talaltam.
Csak legutolso kepek meg idorendi keresgeles.
Tudsz adni linket vagy elmondanad hogy talalok ra a kepeidre?
Fatergepe:
Koszi az infokat. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|