Keresés

Részletes keresés

nikone Creative Commons License 2003-12-01 10:13:27 400
faboferi
szia, mégegyszer gratula a dombóvári kiállításhoz!
"El vagyok fogulva" a Tamron makróval szemben, ezért nem is objektív, amiket írok. A Velvia még benne van a gépben, szorgalmasan gyártom a próbákat. De! addig is: nagyon finomam működik az obi, öröm tekergetni. AF-el, kevés fényben pocsék, de ez nem érdekel, szeretek élességet állítani. Olyan, mint egy ékszer: szép, de vigyázni kell rá. Élmény, hogy mennyire tiszta vele a kereső. Még végtelen felé közeledve is lehelet finoman állítható az élesség. (Ezt másképpen nem tudom megmagyarázni, a 300-as telénél is mintha nagyobb lett volna a mélységélesség, pedig a fényáteresztésük nagyjából azonos: 3,5 - 4, és a 300 nem ugyanaz, mint a 180.) A szemedhez emeled és már látod, amit a felvételek igazolni fognak: a legközelebbi és a távoli - kamerára merőleges - tárgyakon is sarkokig pengeéles a kép.
Állványcsatlakozó: próbáltam igazolni P.Z. állítását, de nem tudtam. A Nikon F4 több mint 1 kiló, húzta is rendesen hanyatt a cuccot, de függőlegesben, vizszintesben stabilan, egy mozdulattal tudtam rögzíteni. (Látod, most hogy ezeket írom, juteszembe: nem néztem, hogy leszerelhető-e, s föl tudom-e rakni fordítva, mert akkor a szerelés súlypontja kb. 4 cm-rel közelebb kerülne a géphez...)
A többit később.
üdv: nikone
A hozzászólás:
faboferi Creative Commons License 2003-12-01 07:22:40 399
Nikone! Izgatottan várom a tapasztalataidat a Tamron makroval!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!