Keresés

Részletes keresés

Majdnem Creative Commons License 2003-11-29 11:17:59 51
Ha tényleg van egy ilyen munkád, két 512-es CF-el folvamatosan lőhetsz és a másik közben töltődik át a notebook-ra. Egy több száz felvételes munka kedvéért a saját asztali PC-det is érdemes odaszállítani... Én nem haboznék, ha volna ilyen munkám :)
VDaNi Creative Commons License 2003-11-28 22:02:31 50
Statív!

Szerintem rossz helyen kapizsgálsz, ha valóban 1-2x kéne csak ilyen...
Szerintem bérelj pár ezerért egy 50-100 GB teljesítményű laptopot egy napra. Megcsinálod a fotót, utána áttöltöd a gépet fényképezőn keresztül és kész...
Ha sokszor kell ekkora kapacitás, akkor is jobb venni egy alap laptopot 10 GB vinyóval. És oda pakolni a dolgokat.... Nem több pár tízezer Forintnál... Amit Te mondtál, ahhoz képest olcsó...

Dani

A hozzászólás:
Statív Creative Commons License 2003-11-28 21:22:18 48
Tanácsot szeretnék kérni, memóriabővítés ügyben.

Van egy megrendelőm, (többször dolgoztam már neki) TIFF képeket kér, ez a Nikon 5700-asnál 14MB/felvétel.
Az 1 GB-os IBM Microdriveomra 70-72 ilyen felvétel fér rá.
Azt mondta az emberem, h talán lesz egy olyan munka, amikor több száz felvételt kellene készíteni egy külső (nem otthoni, de hálózati árammal ellátott) helyszinen egymásután, de úgy, hogy nem lenne lehetőségem arra, hogy 70 felvételenként hazamenjek áttölteni a PC-re.
Vegyek 2 GB-os CF II. kártyákat (kellene vagy 4 db. még) egy vagyonért, vagy inkább jobb megoldás a hordozható mini winchester, ahová át tudnám töltögetni hetvenesével a képeket. Állítólag van ilyen 30 sőt 40 GB-os is, olyan 100-130 eFt-ért.

Ki használ ilyet, mennyire megbízható?
A fő gondom az, hogy valszeg csak egyszer lennék így "csúcsrajáratva" és ezután ott maradna a drágán vett kapacitásom.
Létezik olyan hely, ahol lehet kölcsönözni ilyet?

Mit tanácsoltok? Szeretnék tájékozódni, ne akkor kelljen kapkodni, ha mégis létrejönne ez a munka.

Köszi előre is.

Statív

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!