|
|
|
|
 |
faboferi
2003-11-27 13:17:08
|
368
|
| Igazatok van, beszéltek a beesési szögből adódó problémáról is, csak nem jutott eszembe a 359. sz. hozzászólásomkor. |
|
A hozzászólás:
 |
P.Peter
2003-11-27 12:55:48
|
367
|
| Ha jól tudom, nem is annyira az érzékelővel magával van probléma, hanem az _előtte_ elhelyezett anti-alias szűrővel (ez nem minden érzékelőn van, pl. ha jól emlékszem, a DCS 14PRO érzékelőjén nincs), és a szinmaszkkal. Ezek miatt ugyanis az lenne az ideális, ha az érzékelőre eső fény minden pixelnél merőlegesen esne be, ezzel szemben az objektív tengelyétől kifelé ez a beesési szög egyre nagyobb, vagyis a szélek felé egyre rosszabb a rajzolat. Objektívje válogatja, mennyire, és hogy ez csak full-frame esetén lesz jelentős, vagy már a kisebb érzékelőkön is. |
|
Előzmény:
 |
MoJo2
2003-11-27 12:34:32
|
365
|
Én olyat hallottam (és szerintem is lehet benne ráció), hogy a CCD/CMOS pixelek csak bizonyos szög felett beérkező fényt hajlandóak érzékelni.
Ellenben a filmben lévő atomokkal, ahol viszonylag nagy szögeben beérkező fény is reakciót vált ki. De ez inkább csak nagylátószögre jellemző...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|