|
|
|
|
 |
xgab76
2003-11-27 08:59:33
|
360
|
| Ugye ez nem olyan dolog, mint a Fuji SR, HR vagy milyen érzékelője? :( |
|
A hozzászólás:
 |
faboferi
2003-11-27 08:49:14
|
359
|
| Szia tux! Több különböző fórumon, mértékadó szakemberektől hallottam ezt, sőt baráti alapon is megerősítették, amikor az elhangzottaknál nem játszott szerepet a marketing. Igaz, hogy az objektív szerepe mindegyiknél a képalkotás, de más-más a képrögzítés alapja. Pontosan nem tudom elmondani, de olyasmivel magyarázták, hogy a filmen a szemcsék szabálytalanul helyezkednek el, a pixelek viszont szabályosan elhelyezkedő négyzetecskék, ezáltal az élességi probléma sokkal inkább előjön. Jó lenne rávenni valaki illetékest, hogy a szaksajtóban fejtse ki ezt, azt hiszem nagyon sok fotósnak segítségére lenne. |
|
Előzmény:
 |
tux
2003-11-27 08:20:49
|
358
|
Nyilván a gyártók és a forgalmazok azt szeretnék ha új objektívet vennék a digit gépemhez, és nyilván azt sem bánják ha a drágábbak közül választok és végül nyilván ezért hajlandók bármit elismerni. (Aminkor megjelentek a zenei CD-k, sok fejhallgatóra ráírták (olcsó gagyikra is!), hogy digitális zenéhez megfelelő.) Ezen kívül mi ennek a fizikai magyarázata? Filmes és digitális optikának ugyanaz a feladata: a képrögzítő sígjában (lehet film, CMOS vagy CCD) éles képet produkálni. Vagy tudsz valami konkrétumot a különbségről, ami miatt jobb optikát igényelne a digit?
tux
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|