Keresés

Részletes keresés

MoJo2 Creative Commons License 2003-11-27 12:34:32 365
Én olyat hallottam (és szerintem is lehet benne ráció), hogy a CCD/CMOS pixelek csak bizonyos szög felett beérkező fényt hajlandóak érzékelni.
Ellenben a filmben lévő atomokkal, ahol viszonylag nagy szögeben beérkező fény is reakciót vált ki. De ez inkább csak nagylátószögre jellemző...
faboferi Creative Commons License 2003-11-27 08:49:14 359
Szia tux! Több különböző fórumon, mértékadó szakemberektől hallottam ezt, sőt baráti alapon is megerősítették, amikor az elhangzottaknál nem játszott szerepet a marketing. Igaz, hogy az objektív szerepe mindegyiknél a képalkotás, de más-más a képrögzítés alapja. Pontosan nem tudom elmondani, de olyasmivel magyarázták, hogy a filmen a szemcsék szabálytalanul helyezkednek el, a pixelek viszont szabályosan elhelyezkedő négyzetecskék, ezáltal az élességi probléma sokkal inkább előjön. Jó lenne rávenni valaki illetékest, hogy a szaksajtóban fejtse ki ezt, azt hiszem nagyon sok fotósnak segítségére lenne.
A hozzászólás:
tux Creative Commons License 2003-11-27 08:20:49 358
Nyilván a gyártók és a forgalmazok azt szeretnék ha új objektívet vennék a digit gépemhez, és nyilván azt sem bánják ha a drágábbak közül választok és végül nyilván ezért hajlandók bármit elismerni. (Aminkor megjelentek a zenei CD-k, sok fejhallgatóra ráírták (olcsó gagyikra is!), hogy digitális zenéhez megfelelő.) Ezen kívül mi ennek a fizikai magyarázata? Filmes és digitális optikának ugyanaz a feladata: a képrögzítő sígjában (lehet film, CMOS vagy CCD) éles képet produkálni. Vagy tudsz valami konkrétumot a különbségről, ami miatt jobb optikát igényelne a digit?

tux

Előzmény:
faboferi Creative Commons License 2003-11-27 07:56:17 357
Alapvető szempont objektív vásárlásánál (ezt a gyártók-forgalmazók is elismerik), hogy a digitális felvételezés igénye - képminőség szempontjából - magasabb az optikával szemben, mint a filmnek. Vagyis egy gyenge objektív, ami filmen még elfogadható képminőséget, élességet produkál, digitben nem igazán megfelelő. Nem véletlen, hogy egyes gyártók a digitális fényképezés specialitásainak figyelembe vételével új optikákat terveznek. A Canon nem teszi ezt (állítólag a korábbi fejlesztései nem teszik szükségessé), de digithez kifejezetten a jobb minőségű optikáit ajánlja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!