Keresés

Részletes keresés

NJani Creative Commons License 2003-11-27 10:00:09 362
Szia Faboferi !!!

OFF
Képzeld én is Canonizálódtam, te hol tartasz?
ON

Jani (TC-16A konverter)

tux Creative Commons License 2003-11-27 08:20:49 358
Nyilván a gyártók és a forgalmazok azt szeretnék ha új objektívet vennék a digit gépemhez, és nyilván azt sem bánják ha a drágábbak közül választok és végül nyilván ezért hajlandók bármit elismerni. (Aminkor megjelentek a zenei CD-k, sok fejhallgatóra ráírták (olcsó gagyikra is!), hogy digitális zenéhez megfelelő.) Ezen kívül mi ennek a fizikai magyarázata? Filmes és digitális optikának ugyanaz a feladata: a képrögzítő sígjában (lehet film, CMOS vagy CCD) éles képet produkálni. Vagy tudsz valami konkrétumot a különbségről, ami miatt jobb optikát igényelne a digit?

tux

A hozzászólás:
faboferi Creative Commons License 2003-11-27 07:56:17 357
Alapvető szempont objektív vásárlásánál (ezt a gyártók-forgalmazók is elismerik), hogy a digitális felvételezés igénye - képminőség szempontjából - magasabb az optikával szemben, mint a filmnek. Vagyis egy gyenge objektív, ami filmen még elfogadható képminőséget, élességet produkál, digitben nem igazán megfelelő. Nem véletlen, hogy egyes gyártók a digitális fényképezés specialitásainak figyelembe vételével új optikákat terveznek. A Canon nem teszi ezt (állítólag a korábbi fejlesztései nem teszik szükségessé), de digithez kifejezetten a jobb minőségű optikáit ajánlja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!