|
|
|
|
 |
Törölt nick
2003-11-26 15:47:20
|
303
|
profi dslr asszem csak a canonnak van, a D1s, fullframe 11 megapixel. A d100 ha jól tudom, 1,5 szorzós (okés, a félprofi D10 és amatör 300d 1,6x) - nem pont ugyanaz. Mégha a d100 profi vázon is van, de nem profi az érzékelöje.Csak nem fér bele a keretedbe.
Én legtöbbet az üvegre költeném, és 300d vázat vennék. Késöbb jöhetnek a vázak, c fog még kihozni rendesen, és is várom a fullframe hobbigépet :-))) úgy kb 1-3 éven belül.
És mindenáron valóra kell egy álmot váltani nikon ügyben? Álmnodni már nem is jó róla, és közben cvel fotózkodni ;-))) ? |
|
A hozzászólás:
 |
sz..zs
2003-11-26 15:24:01
|
300
|
okes. Koszi az ajanlot. Varom a tobbieket is ha van.
Szetnezek Canon teren is. Bar ez kicsit olyan dolog, hogy ha az ember mondjuk egy regi Citroen tulajdonosakent ugy gondolja, hogy az autok csucsa a BMW, hiaba ajanlgatnak neki Lexus-t...
Most pl egy MZ-7es Pentaxom van, es hiaba vannak/voltak jobbak is az o kategoriajaban, az ember elfogadja a hibaival egyutt es probal igy jo kepeket csinalni...
Bar most azert szeretnek egy profi(?) gepet...
|
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-11-26 15:11:13
|
299
|
sz..zs,
nincs problémám, tanácsnak gondoltam.
Csak image miatt kár Net venni (ha más ok nincs)
N használó haverom irigyli a c AF sebességet (persze mindeki a magáét szereti többnyire)
Nézz át a digitcam fórumokba, szvsz a 300d marha jó kis gép, legrosszabb áron bruttó 360, itthon.
Alapobi jár hozzá 18-55mm. Hibbigép, de mindet tud. Marad zsé obira - ugye ezek csinálják a képet, nem a váz.
17-40 4L obi (L= delux a canonnél) itthon bruttó 370,000, kint 700 usd+sarc (ha kell)
70-200 4L (megint a tuti) - én most vettem szürkeimportot 210,000 ért. Rendszervaku canon itthon 150,000, rendszervaku sigma kb 70,000.
Szerintem a EOS fanclub topicban pontosabb listát is összedobnak a tagok. Cnek van pl 28-135 képstabilizált optikája, közel az L minöséghez.
Nemismerem a nikont, nem is pocskondiáznám. De a C marhára vezeti a technológiát az utóbbi években. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|