|
|
|
|
 |
sz..zs
2003-11-26 14:51:43
|
296
|
Ertem a problemad...
Tulajdonkepp en eddig ugy voltam vele, hogy a Nikon az a fenykepezogepek netovabbja. Minden komolyabban fotozo emberkenel ilyet lattam, es ez szerintem egy tenyleg olyan ceg ami direkt erre van raallva. Semmi gondom a Canonnal, csak a 2 ceg profilja reszben fedi 1mast (a Canon mellette meg 1000 masik dolgot csinal), es nekem jobban fekszik az, hogy a Nikon az meg 'csak fotozas', de ugy gondolom, hogy azt mesterfokon.
Es most jott nekem egy munkalehetoseg, amihez 1m Ft koruli ertekben kellene osszeallitanom egy
- gepvaz (d100+elemtartora gondoltam)
- vaku (Nikon SB-50DXre gondoltam)
- obik (Nikkor G 28-80 es G 70-300)
- memkartyak (CF 512 es 128)
- szurok az obikhoz (Hoya - UV, Sky, CirkPolar)
Na ez eddig 1m 52e Ft
Ha van jobb 5let VAROM! |
|
 |
hsoma
2003-11-26 14:37:32
|
295
|
zbzb!
Nana,a Sigma jobb obikban toronymagasan ráver a C. - ra pl. 300 - as zoomban (de sajna a Nikonra is)
hsoma |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2003-11-26 14:33:02
|
294
|
sz..zs,
csak egy gondolat, flameet nem akarok, sem vallásháborút, de ha még nincs nikon vázad, biztos hogy ez a legjobb választás?
hú, nekem ne ugorjatok :-)
Canonra gondoltál már? ha v a l a h a is át akarsz térni digitális slr-re, jóól gondold meg most, amig nincs vázad!! mert az üveggyüjteményed többet fog érni elöbb-utóbb, mint a váz, és akkor már nem tudsz könynen átállni.
A canon csinál digivázat amatör áron/kategóriában is - képminösége azonos a félprofiéval! a tökprofi pedig csak érzékelö méretben tér el. A nikon vagy két év alatt lépett egyet elöre.
a canon szárnyal pénzügyileg (tehát tud fejlesztésre költeni, a nikon veszteséges. A c jelenleg vagy 2 évvel rár a n elött digit technológiában.
Mivel a sigmákról kérdeztél: az olcsó s-ek vacakok egy gyári obihoz viszonyitva. a hiperdrágák fej-fej mellett. |
|
Előzmény:
 |
sz..zs
2003-11-26 13:54:05
|
293
|
Szasztok!
En vennek majd 2 db objektivet a (jovendobeli) Nikonomhoz, csak nem tudom hogy milyenek legyenek. Ami fix: autofokuszos zoomobik legyenek...
Persze a valasztas az a celtol fugg, en ugy gondoltam hogy egy eleg nagy tartomanyt le tudnek fogni egy 28-80as es egy 70-300assal. Egyenlore (nem nagy)epuletek (paraszthazak) es azok reszleteinek (faragasok, veranda, mittomen...) fotozasa a cel, de kesobb univerzalisabban is hasznalnam....
Arra gondoltam, hogy legyenek akkor már Nikonok az obik is, de mostansag futottam ossze par Sigmaval, es kicsit meginogtam...
ti mit ajanlanátok? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|