Keresés

Részletes keresés

sz..zs Creative Commons License 2003-11-26 14:51:43 296
Ertem a problemad...

Tulajdonkepp en eddig ugy voltam vele, hogy a Nikon az a fenykepezogepek netovabbja. Minden komolyabban fotozo emberkenel ilyet lattam, es ez szerintem egy tenyleg olyan ceg ami direkt erre van raallva. Semmi gondom a Canonnal, csak a 2 ceg profilja reszben fedi 1mast (a Canon mellette meg 1000 masik dolgot csinal), es nekem jobban fekszik az, hogy a Nikon az meg 'csak fotozas', de ugy gondolom, hogy azt mesterfokon.

Es most jott nekem egy munkalehetoseg, amihez 1m Ft koruli ertekben kellene osszeallitanom egy

- gepvaz (d100+elemtartora gondoltam)
- vaku (Nikon SB-50DXre gondoltam)
- obik (Nikkor G 28-80 es G 70-300)
- memkartyak (CF 512 es 128)
- szurok az obikhoz (Hoya - UV, Sky, CirkPolar)

Na ez eddig 1m 52e Ft

Ha van jobb 5let VAROM!

hsoma Creative Commons License 2003-11-26 14:37:32 295
zbzb!
Nana,a Sigma jobb obikban toronymagasan ráver a C. - ra pl. 300 - as zoomban (de sajna a Nikonra is)
hsoma
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2003-11-26 14:33:02 294
sz..zs,

csak egy gondolat, flameet nem akarok, sem vallásháborút, de ha még nincs nikon vázad, biztos hogy ez a legjobb választás?

hú, nekem ne ugorjatok :-)

Canonra gondoltál már? ha v a l a h a is át akarsz térni digitális slr-re, jóól gondold meg most, amig nincs vázad!! mert az üveggyüjteményed többet fog érni elöbb-utóbb, mint a váz, és akkor már nem tudsz könynen átállni.
A canon csinál digivázat amatör áron/kategóriában is - képminösége azonos a félprofiéval! a tökprofi pedig csak érzékelö méretben tér el. A nikon vagy két év alatt lépett egyet elöre.

a canon szárnyal pénzügyileg (tehát tud fejlesztésre költeni, a nikon veszteséges. A c jelenleg vagy 2 évvel rár a n elött digit technológiában.

Mivel a sigmákról kérdeztél: az olcsó s-ek vacakok egy gyári obihoz viszonyitva. a hiperdrágák fej-fej mellett.

Előzmény:
sz..zs Creative Commons License 2003-11-26 13:54:05 293
Szasztok!

En vennek majd 2 db objektivet a (jovendobeli) Nikonomhoz, csak nem tudom hogy milyenek legyenek. Ami fix: autofokuszos zoomobik legyenek...
Persze a valasztas az a celtol fugg, en ugy gondoltam hogy egy eleg nagy tartomanyt le tudnek fogni egy 28-80as es egy 70-300assal. Egyenlore (nem nagy)epuletek (paraszthazak) es azok reszleteinek (faragasok, veranda, mittomen...) fotozasa a cel, de kesobb univerzalisabban is hasznalnam....
Arra gondoltam, hogy legyenek akkor már Nikonok az obik is, de mostansag futottam ossze par Sigmaval, es kicsit meginogtam...

ti mit ajanlanátok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!