|
|
A hozzászólás:
 |
MadStone
2003-11-26 11:03:13
|
1
|
| Helló, én kb fél éve vagyok tagja a fehérkeresztnek, és valami tévedés történhetett, mert az állatmentőt (aki egy magánszemély, nem fehérkeresztes)a fehérkereszt fizeti, nem a bejelentő. A fehérkereszt ahhoz képest, hogy méltatlanul kevesebb támogatást kap, mint a REX, sokat tesz a kóbor állatokért. |
|
Előzmény:
 |
PHF
2003-05-26 09:21:20
|
-
|
| A munkahelyem bejáratánál találtunk egy keverék beteg vagy sérült kutyát. Reszketett vérzett az orra és valószínüleg más egyéb szemmel nem látható sérülései is voltak. Az Interneten kerestünk állatmenhelyet akit fel is hívtunk. Történetesen ez a fehérkereszt állatvédő liga volt. A honlapjukon bőszen hírdetik magukat, hogy foglalkoznak állatmentéssel és már milyen sok állaton segítettek, segítsük mi is őket. Felhívtuk az iroda telefonszámát, ahol a hölgy tovább küldött minket egy mobil számot adva, ott pedig azt a választ kaptuk, hogy kijönnek és elszállítják a kutyát, ha kifizetünk 8000 ft-ot a szállításra, plusz a jatt a sofőrnek, azért hogy bevigye. Én megértem, hogy nehéz anyagi körülményeik vannak a menhelyeknek, de nem hiszem, hogy a szállítási költség 8000 ft-ra rúg. Abból megjárhatja az országhatárt is. Nem hogy pesten egyik kerületből átmenjen a másikba. Hagy kérdezzem meg, tulajdonképpen akkor mivel is foglalkoznak? Harácsolással, vagy Állatmentéssel. Nem ismerem a kutyát, nem tudom mi a baja, azt sem tudom, hogy lehet e rajta segíteni, de azért fizessek. Ha lenne autóm, akkor már rég elvittem volna állatorvoshoz, mert ha nem is tud rajta segíteni, legalább elaltatja, hogy ne szenvedjen tovább. Na persze azért is fizetnem kellett volna, de ezért legalább szivesen adtam volna. Tulajdonképpen, csak egy nagy kérdésem van. Ha ilyen a morál az állatvédők háza táján, mit várhatunk el más emberektől, akiknek eszébe se jut segíteni. Gyönyörű ez az ország mondhatom, se ember se állat nem számít, csak hogy a zseb tele legyen. Minden esetre egy biztos ezek után felejtse el a fehérkereszt, hogy még egyszer oda adom az adóm 1%-át. Nem tudom, hogy ilyen hozzá állással hogyan várhatják, hogy majd bárki is segíti őket akár anyagilag, akár tevékenyen. Csak annyit üzennék nekik, köszönöm, hogy tették a dolgukat és megmentettek egy állatot! Gratulálok a munkájukhoz, amit érte tettek! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|