|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
hsoma
2003-11-24 18:52:25
|
279
|
Hevesmark!
utánanéztem: a te helyedben nagyon gyorsan lecserélném:
1, a Sigma fényereje: 4.0 (fix fényerő),
Canon: 4.0-5.6
2, a Sigma fókusztartománya kevésbé széles (bár ennek ma már egyre kissebb a jelentősége),
3, tanárom azt mondta, hogy: "A fotózásban szinte mindent kilóra kell venni", szerintem az objektívek ebbe a 'kilóáru' csoportba tartoznak, tehát:
Sigma tömege: 3.05 lb (kb. 1.4kg)
a Canoné: 1.05 lb (kb. 0.45kg)
4, az ár: Sigma: 800$ (www.bhphoto.com)
Canon: 165$ (www.bhphoto.com)
5, ha jól látom: a Sigmának van állványcsatlakozója, a Canonnak pedig nincs
6, nagyítás v. leképezési arány: Sigma: 1:5
Canon: 1:4
Továbbá: Sigma: HSM motor (nagyon halk), és csak 1-2 éve konstruálták (EX jelzés)--
Egyedüli előnye a C.-nak a rövidebb fókusztáv (de hát erre való a Macro), vagyis: a Sigma technikában kilométerekkel veri a C. - t (mielőtt vki megvádolna, hogy lenyeltem egy-két katalógust, bevallom, hogy ezeket most szedtem le a netről, és pár nap múlva csak nézek, hogy mi van, ha megkérdezik ugyanezt)
mielőtt azonban végleg döntenél: mindenképp nézd meg a bolt(ok)ban (pl. Hama Magyarország), vagy, ami még jobb: próbáld felvenni a kapcsolatot olyan személyekkel, akiknek van ilyen obijuk (nem lesz könnyű)
Sok szerencsét: hsoma
|
|
Előzmény:
 |
hevesmak
2003-11-24 16:00:11
|
276
|
Az Eos topicban tettem fel kérdéseket a minap teleobjektíveket illetően. Az eltelt időben én is a Sigma 100-300/4 obiját találom a legjobb vételnek, bár a Sigma 120-300/2.8 is nagyon vonzó. Csak az előbbi 900 EUR, míg az utóbbi 2500 Eur.(A 135-400 már 500 EUR alatt is kapható!)
A fentebb említett Sigma 100-300 valóban, láthatóan jobb a Canon 75-300 usm is objektívemnél???
Érdemes lecserélnem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|