Keresés

Részletes keresés

barco Creative Commons License 2003-11-24 17:04:30 325
Jól értem, hogy betemettünk egy butilka gall lőrét az árokba és egy kavkazszkij altart emeltük rajta?

Erről jut eszebe, hogy a kaukázusi kefír egykapuzik és földbedöngöl mindenféle Danone terméket.

A hozzászólás:
Antisystem Creative Commons License 2003-11-24 16:45:49 322
"ui. a franciákból hiányzik az a testesség, az a finom utóíz harmónia, amit az örmény (grúz) konyakok kortyolgatásakor az ember érez a nyelve szélén és az ínyén, mint óvatos íztakaró. " szívemből szólsz, nekem is hasonló érzéseim vannak a dologgal. A francia konyak egy simulékony valami, az örmény meg egy karakter, egy egyéniség.

ÜdV

Előzmény:
barco Creative Commons License 2003-11-24 16:39:41 321
Fiatalkoromban idegenvezetőként egyszer Gagrában tanulmányoztam a helyi domborzati viszonyokat. G. a Fekete tenger parján van, Sevarnadzétől nyugatra. Napközben viszont a teraszosan művelt teaültetvényeket jártuk és ott az volt a szokás, hogy lekvárral (szovjet beütés) és mézzel (helyi méhek kizsákmányolása) ízesítették a teát. A mézes változat isteni.
Az örmény konyak is és a helyi grúz is szervesen hozzátartozott az esti kultúrprogramokhoz. Francia konyakot csak később ittam, mint ezeket és meg kell mondanom, el is ment a kedvem a konyakozástól, ui. a franciákból hiányzik az a testesség, az a finom utóíz harmónia, amit az örmény (grúz) konyakok kortyolgatásakor az ember érez a nyelve szélén és az ínyén, mint óvatos íztakaró.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!