Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Majdnem Creative Commons License 2003-11-22 13:14:46 263
Ez az fiuk! Értelmes fogalmazással meg lehet érteni egymást! :)
Előzmény:
Vincent Creative Commons License 2003-11-22 13:05:23 262
Egyet nem tisztáztunk harm: minden bizonnyal egész más körülmények között fotózunk. Én, Veled ellentétben sajnos nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy mindenhová, ahová szeretnék, saját világítást és/vagy állványt vigyek, nap mint nap. Így marad a kiexponálás. Nincsenek 2.8-as objektívjeim, csak az 50mm-esem 1.8-as, használom is, sűrűn. Soha nem fotóztam 50-es filmre, 400-800-akat használok, nagyjából fele-fele arányban. Ennél fejjebb aligha lehet menni. Úgyhogy más elképzelésünk van az elfogadható képminőségről.
Ha a körülmények engedik (vagy épp magad teremted őket) nyilván kihasználod az optikád optimális rajzolatát, de mégegyszer mondom, ha nincs más lehetőség, és kép kell (mert azért küldtek oda), ez másodlagos tényezővé válik és sokkal fontosabb a kompozíció, a tartalom, maga a kép.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!