Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
TopCat Creative Commons License 2003-11-18 17:11:35 70
Domokos Pál + Meggyes, nextdoor, OE, LAJKA, Sótlan Alak szavai a panziós kutyákkal kapcsolatban hemzsegnek a hazugságoktól, nem véletlen, hogy nyíltan nem is akarnak róluk tárgyalni, nehogy még jobban kilógjon a lóláb.
Az igazság velük szemben a panziós kutyákkal az, hogy minden az én nyakamba szakadt, karbatett kézzel vagy kórusban ellenem ugatva várták, hogy mikor szakadok bele a kutyákért való harcba! Drága "segítőim" nyár óta vidáman mentegettek innen-onnan mindenféle kutyákat, miközben a panziósok számlája háborítatlanul hízott! Együtt vállaltuk őket, nem egyedül az én feladatom kellett volna legyen többek között gazdit keresni nekik is! Augusztus óta egyre hangosabban könyörögtem nekik, hogy meg kell oldani sürgősen legalább az ideiglenes befogadóhoz juttatást, a fülük botját sem mozgatták! El lehetett volna őket helyezni jobb körülmények, ellátás mellé egy másik panzióba, de az a "kedves ember" Lajka elszabotálta ezt még szintén augusztusban!
Amikor megnyertük az @rc közönségdíját és még a tv-be is behívtak, elszabadult a pokol: Nextdoor főszereplésével olyan lejárató kampány indult ellenünk, hogy szó szerint arról koldultunk!
Amikor segítséget merészeltem kérni, szinte mindenki abban a környezetben csak azt nézte, hogyan rúghatna minél nagyobbat belénk! A rosszindulat és a szemétség egyre több emberre átragadt!
Mindennek ellenére - bár százféleképpen próbálták - nem sikerült kikezdeniük, szemetebbnél-szemetebb rágalmakat dobtak be csak úgy a levegőbe - egyikről sem derült ki, hogy valós!
Azokból akiket a segítőimnek hittem, egy új alapítvány van alakulóban - egyik legfőbb céljuk, hogy a mi eltaposásunkkal érvényesüljenek! Az adósság és a sok megoldatlan probléma legfőként azért gyűlt össze, mert ők már mindent az új alapítványon keresztül akartak megoldani!
A felajánlott "segítségek" kivihetetlen, elvakult, rosszindulatú feltételeik miatt elfogadhatatlanok voltak!
Összefoglalva: aljasság volt az állataink elrablása, nem egymás ellen kellene az állatvédőknek az állatokat védeni!

Aki megérti amit mondtam és valóban segíteni és nem elvakultan ártani szeretne, azt kérem segítsen elrabolt állataink visszaszerzésében és gazdihoz vagy legalább ideiglenes befogadóhoz juttatásában - hasonlóan Kalózhoz, Fixhez és Konihoz, akiken nem a mostani rablók, hanem megmaradt segítőimmel mi segítettünk!
Köszönöm Mindenkinek a jóindulatát és segítségét: P.Zs. alias Cat, 30-429-2923

Előzmény:
nextdoor Creative Commons License 2003-11-18 16:58:48 69
Gazdit keresünk az Illatos útról kimentett kutyáknak.
A Kutyusok képeit megnézheted: http://www.ungarnspezial.ch/gallery/4

Ali kutya 8 év körüli, csupaszív, jámbor, okos roti úr. Makacs hugyúti gyulladással került ki a Telepről, de gyógyítása folyamatban van. Csípőizületi diszpláziája is panaszokat okoz, de azért szeret sétálni. Szereti a simogatást, kiegyensúlyozott, bizakodó. Olyan gazdira lenne szüksége, aki megérti, hogy időnként lassabb, komótosabb, és megérti, hogy sok szeretetet, simogatást igényel, és ezt meg is adja Alinak. Lakásban tartását javasoljuk, a lépcsőzéstől kímélni kell.
Bubu 3-4 év körüli, kedves, nyugodt természetű fiúkutyus, bár az Illatos úti történet kissé labilissá tette, nyilván időbe telik, míg megvigasztalódik. Szereti a kutyatársaságot, Kleó az élettársa, most is együtt laknak. Türelmes, kedves gazdira van szüksége. Sovány, de etetjük:))
Kleó, Bubu élettársa, bizony teherbe esett. Kleó rendkivül sovány, úgy tűnik e héten világra hozza a kiskutyákat. Jó étvággyal eszik, élénk.
Cirmos kutya 4-5 éves hölgy, akiről eddig az volt a benyomás, hogy olykor kiszámíthatatlan kissé, rosszkedvű. Nem úgy tűnik, szívesen sétál, szelíd, bár nem bújós -- mondjuk szerintem napok kérdése, és rájön a siminél nincs jobb:))
Frakkról, ha valaki megállapítja, milyen keverék, csokit kap:)) Dús bundájú, lógó pofácskájú, nagy szemű, hihetelenül kedves, bájos kölyök. Végtagjai állapota Kalcium-hiányról és a nem elegendő mozgásról árulkodnak, mindent megteszünk azért, hogy erőre kapjon. Türelmes gazdit keresünk, aki sok mindenre megtanítja ezt az élénk, érdeklődő szelíd gyerekkutyát.
Zsömike a tacsi kutyalány férfitenyérnyi nyílt sebbel került ki az Illatos útról, Cat gondoskodása révén meggyógyult. Ragaszkodó, rendkivül kifejező kutyus, csupa energia és szeretetéhség.
Bonzóról még nincs képünk, gyönyörű pireneusi fiú. Imádja, ha a hasát simogatják, komolyan mondom, nevet olyankor. Szelíd, emberhez ragaszkodó. Nagy bundája miatt kertben szeretne lakni, de csak olyan gazdinál, aki elviszi sétálni, sokat simogatja, beszél hozzá és soha nem köti meg.
Szálemről sincs még fotó, snacikeverék, egy év körüli fiúcska, bájos, kedves, vidám. Olyan gazdit keresünk, aki sokat foglalkozik vele, jó barátja lenne.

Minden kutyáról: sok nehézségen mentek keresztül, gazdájuk elhagyta őket és az Illatos úton voltak sokáig. Szeretni kell őket, barátnak, társnak tekinteni és gondoskodni róluk, minden körülmények között.
Ha jó gazdija lennél valakinek, kérlek írj, vagy hívd Attilát a 06 30 311 35 94 vagy Annát (engem) a 06 30 201 66 71 számokon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!