|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
nikone
2003-11-13 10:07:43
|
214
|
faboferi
szia. Valahol korábban már szó volt makro optika állványcsatlakozójáról. Akkor azt írtam, hogy emlékeim szerint éppen Papp Zoltán (ugyanaz a Papp Zoltán?) írta a Digitális Fotóban a Sigma 180/3,5 makróval kapcsolatban, hogy a leggyengébb láncszem a tesztben az obi állványcsatlakozója. Ezt utána egy Sigma-tulajdonos megcáfolta. OK, de most megint ugyanaz a probléma merül föl egy másik termékkel kapcsolatban?... Azt sajnálnám, ha ellenfényben gyengén muzsikálna a Tamron. Ez leginkább (német újságok és egy sigmás barátom véleménye) a Sigma zoomok gyengéje. Ha előbb tudsz valami kézzelfoghatót a Tamronról, akkor kérlek írd meg. Nekem - ha minden jól alakul - jövő szombaton lesz meg. Nikon F4-es géppel diára szeretném használni, de mire megjön, ezek a gyönyörű aranybarna színek eltűnnek az ősszel együtt. Neked is jó fényt!
üdv: nikone |
|
Előzmény:
 |
faboferi
2003-11-13 09:22:26
|
212
|
Nikone, szia!
Elsőre nagyon szemre(gépre)valónak tűnik a Tamron 180-as, de még egy ismerősömmel kielemzem a tesztet. A bemutató darabot most Studioline-ban tesztelik, de szeretném megnézni, kézbe venni az állványcsatlakozója miatt. A Papp Zoli szerint ez a leggyengébb pontja (+ ha fény éri a frontlencsét). Ezek után írnék véleményt. Írj, ha Neked megérkezik, kívácsi leszek a tapasztalatodra. Mihez használod majd? (Géptípus, analóg, digitális...) Üdv, jó fényt! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|