Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
nikone Creative Commons License 2003-11-04 10:01:25 181
faboferi!
A teszteket már csak magában az újságban lehet megnézni, mert a neten újabban kivonatosan jelenik meg a tartalom. A 100-tól 200 mm-ig terjedő tartományban a makróobjektívek közül a precíz németek szerint legjobb a Voigtlander Apo-Lanthar 2,5/125 és az új Tamron 3,5/180 mm-es objektívje. A Lanthar nem AF-s, a Tamron természetesen igen, s az előbbi is kapható Canon bajonettel. Szorosan utánuk jön a Leica, Zeiss, Canon, Nikon, Minolta, Sigma (Pentaxról nem tudok semmit), de a sorrend itt nem minőséget jelöl.
Ha lesz erőm, beszkennelem a Voigtlander és a Tamron tesztjeit és elküldöm.
üdv: nikone
Előzmény:
faboferi Creative Commons License 2003-11-03 19:43:06 179
Sziasztok! A Canon és a Tamron 180-as makrója közt vacillálok, tudtok írni vmit a minőségükről (optikai és mechanikai)? A Sigma 180-as makróval az egyik haveromnak komoly mechanikai gondjai vannak. Hol lehet megnézni a német Fotomagazinban korábban megjelent teszteket? Köszönöm a segítségeteket előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!