|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
pggp
2003-11-01 22:08:37
|
173
|
Hát igen, a kompromisszumokat meg kell kötni ...
Lehet hogy megbotránkozást okozok, de nem szeretnék obikat cserélgetni és nehéz obit cipelni - van egy Zenitem, ez elég nehéz tud lenni 20 km túrázás után és átalában 10*15-ös képeket szoktam hívatni. Ezért tűnik a 28-200-as zoom a legjobb választásnak. Az is fontos, hogy pl. a Tamron AF-XR 28-200 csak 354g, ezzel szemben pl. a Tokina AT-X 24-200 már 690g.
Ha pedig 'kinövöm', akkor már nem tudom elkerülni az objektívcserét és ezt egészíteném ki (19-35mm, 300mm), de ez már tényleg nagyon messze van. |
|
Előzmény:
 |
Koen_brader
2003-11-01 21:48:25
|
172
|
| A nagytartomanyu (28-300, 24-200, stb) zoomok nagyon lagyak (elosodott kepet adnak) a szukseges kompromisszumok miatt. A hasznalt piacon az ertekuket nem tartjak, tehat ha "kinovod" nehezen tudsz tovabbadni rajta. Gondold meg megeri-e neked. Talan egy 24-85 vagy hasonlo plusz egy fix 200mm jobb minoseget nyujt . Ha a penz nem problema, a 180 vagy 200-s obi lehet makro es akkor tenyleg egy prima szetted van. NE feledd, a megazoomokra rapingalt "makro" csak megtevesztes, azok nem is kozelitik meg a makro obikat sem nagyitasban, de foleg nem minosegben. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|