Keresés

Részletes keresés

m a x Creative Commons License 2003-10-29 23:20:24 4
Pár éve nálunk meghalt egy süni a kertben:(( A kertek alján szoktak közlekedni, ezt a szegényt elkapta a szomszéd kutya. A szukánk ugyan nyüzsgött, hogy menjünk ki vele a kert végébe, mert mutatni akar valamit, de nem láttunk semmit a sötétben, hát behivtuk az ebet:(( Reggel találtuk meg. Ha hiszünk a kutyának, és kiviszünk egy elemlámpát, akkor még élne szegény...
A hozzászólás:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003-10-29 22:31:11 3
Gyerek és kamaszkoromban sok sünit tartottam (nem egyszerre), egyik pl. olyan nagyon szelíd lett, hogy úgy lehetett simogatni mint egy macskát, szépen hátralapította a tüskéit... és szegénykék nagyon hasznosak, de alig van már életterük. Mindenképpen megérdemlik, hogy átteleltessék őket, a téli álomhoz zsírtartalék kell, és nem mindegyik szerzi ezt meg télire. Olyankor aztán elalszanak, de nem ébrednek fel többet. Ha etetik őket, fagymentes helyen, akkor nem alszanak el.
Előzmény:
m a x Creative Commons License 2003-10-29 22:00:28 2
Sziasztok!
Kösz a tanácsokat!
Bevallom gyerek koromban sokat süniztünk, mert a szomszéd sufnijában laktak, de az kimerült sajt, alma és tej éjszakai felszolgálásában, és csipás szemmel süncsaládséta bámulásában:-))
Jóval később volt egy potyautasom... A Jászberényin dolgoztam több műszakban. Éjjel a buszmegálló mellett rendszeresen megjelent egy süni. Megvárta, hogy valaki fölvegye, és átvigye az út túloldalára, aztán ment tovább a dolgára:-)) Kb egy órát töltött a gyárak körül (gondolom kajálni ment), aztán jött vissza a vasút mellé a váltóház alatti zugba ugyancsak stoppal:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!