Keresés

Részletes keresés

Greylupus Creative Commons License 2003-10-25 21:29:20 30
Sziasztok:)
Én is beleolvastam és elborzadtam.. az oké, hogy tegyük fel uszkárfan a hölgy, de hogy ezt írja az uszkárról:
"A kistermetű juhászkutyák között talán legnevezetesebb az uszkár mely külseje nagyon megnyerő. Mind feje mind teste nagyon arányos képességei pedig kiválóak. Nagyon szófogadó még gondolatait is megpróbálja kilesni és teljesíteni azokat. Nagyon szívesen használják cirkuszokban is és mára már szinte teljesen elfeledik azt hogy pásztorkutya, hisz már a köznapi életben sem mint pásztorkutya jelentkezik, hanem mint házikutya. Szőrzete gyapjas bozontos, sőt szinte tincses. Füle hosszú széles és lelógó. Színe vagy tiszta fehér vagy tiszta fekete."
Az uszkár nem véletlenségből vadászkutya volt anno? És a többi színnel mi van? Azt hol hagyta?
Aztán:
"Többek közt ilyen kutyafaj a vizsla (6. ábra), a kopó, a véreb (16. ábra), a rókakutya (17. ábra), a tacskó (7. ábra), a szelindek (2. ábra), a buldog (18. ábra). Fontosabb kutyafaj még a bernáthegyi (19. ábra) és az újfunlandi (11. ábra), mely mindkettő a hegyekben él ezért vastag bundája van."
A rókakutya és a szelindek milyen fajta?:)))) És milyen faj(!!!!) a bernáthegyi és a hegyekben élő újfunlandi?:))
És ez csak egy momentum, amit kiemeltem.. Szörnyű.. senki nem olvasta el, mielőtt ez kikerült?:(((
Üdv.
Kriszti
A hozzászólás:
Dalma Tekila gazdija Creative Commons License 2003-10-25 21:11:01 28
Sziasztok!

Bekukucskáltam ide is egy picit :)

húúúú , ehh nagyon érdekes dolognak találtam az itt leírakat...elöszőr azt hiittem én is ,hogy poén....puff ezt komolyan tanítják,Szerintem aki ezt írta még csak tv-ben látott állatot..és max volt egy kényes uszkárja...

Előzmény:
riki86 Creative Commons License 2003-10-24 14:10:52 0
Ezt ma találtam egy kereső segítségével.

A Hunyadi gimnázium oldalán jelent meg (gondolom egy tanuló által).
Ilyen és hasonló hülyeségek olvashatók benne:
"legjobb számukra a csont, húsleves, kenyér, főzelék és tej. A zsíros és sós ételek ártanak nekik. Kenyérrel viszonylag jól rendben lehet tartani az egészségüket. Az ételt nem szabad forrón adni nekik, viszont nyersen sem mivel ez árthat nekik illetve ragadozóvá válhatnak,

A teljes cikk itt olvasható Kiss Erika írása.

ez volt, amit először olvastam tőle, ez alapján jutottam el az oldalukra:

"Egyik kutyafaj sem hasonlít a másikra, sem szellemileg sem pedig testfelépítésében. Minden fajnak megvan a maga erénye és a maga hátránya is egyaránt. De még azon fajhoz tartozó egyedek közt is van különbség mint például az uszkár. Mindnek más és más szeszéje van, de még tanítás nélkül is nagyon hűséges, és engedelmeskedik a gazdájának. Szeretnek játszani. Egyik nem tud gyűlölni, másik nem tud szeretni. Egyik gyorsan elfeledi a verést, másik soha nem bocsát meg érte. Segítenek egymásnak, örömükben tombolnak, gazdájuk elvesztését meggyászolják. Az embert magát többre becsülik, mint saját kutya társukat. Mindent megtesznek és ösztönükön felül kerekednek az ember kedvéért. Minden fajta természete más és más és ez meg nem, változtatható. A kuvaszé nem azonos az uszkáréval. A mopsz másként gondolkodik mint más kutyatársa, másképp cselekszik, ostoba, lomha, egykedvű. A mészáros kutya komor, epés, vérszomjas, a spitz heves, hirtelen haragú, irigy, gyűlölködő, az uszkár mindenkor jókedvű, szívesen szórakoztatja az embert, mindenkivel megbarátkozik, a kutya ősi ellenségével épp úgy, mint a lóval. Legkiválóbb jellemvonásaik az, hogy készséggel szolgálják az embert. Hűségük megingathatatlan éberek, jóindulatúak és barátságosak. Ezek a tulajdonságok egyik kutyában sem találhatók meg egyenlő mértékben, egyik fajtánál az egyik emelkedik ki jobban egy másik fajtánál egészen más emelkedik ki. Ebben nagyon nagy szerepe van a nevelésnek, mivel a kutya eléggé leutánozza a gazdája szokásait. Néhány fura szokás viszont minden fajban megtalálható, mint például hogy mind megugatja a holdat, de senki sem tudja hogy miért. Vagy hogy a gyorsan elhaladó dolgokat nem szereti, megugatja sőt utána ered még akkor is ha tudja semmi haszna nem lesz abból ha elkapja. De ilyen tulajdonság még például a macska, illetve a sün gyűlölete. Két ismeretlen kutya azonban nem nagyon szereti egymást ha találkoznak. Megszagolják egymást vicsorognak egymásra és marakodnak. De sokszor van olyan, hogy a két kutya nagyon jó barátok lesznek és mindenben segítik egymást sőt néha még olyan is előfordul hogy a kutya legjobb barátja nem más lesz mint egyik legnagyobb ellensége a macska."

Írtam a webmesterüknek is, hogy talán nem kéne ilyen és hasonló ostobaságokkal traktálni a diákokat. :o)

Először azt hittem valami humoros írás akar lenni, de nem ez komoly!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!