Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
andrei1 Creative Commons License 2003-10-25 00:42:51 159
KerGe
Én úgy vélem, 50-esnél kisebb gyújtótávolsgúnál, már "nem igazi" a macro funkció. Nem véletlen, hogy a "hagyományos nagyok" 55-től felfelé (60,90,100) csinálják a macrot és az sem véletlen, hogy ennek a tipusnak igazából a 100-as körüli az ideális gytávolsága...Ami az objektívek optikai minőségét illeti, arról csak hallottam, hogy - ex ide, ex oda - nem csúcs kategória egyik sem. Nehéz is belátni, hogy egy 28-as vagy egy 24-es ekkora fényerővel nem kényszerül áldozatra...Én az 50-est választanám a helyedbe.
Üdvözlettel andrei
Előzmény:
KerGe Creative Commons License 2003-10-21 12:50:32 153
Van valakinek tapasztalata az alábbi optikákról:

SIGMA AF 28/1,8EX DG Macro
SIGMA AF 24/1,8EX DG Macro

A CANON 50/1,8 II helyett gondoltam magamnak, mert fényerőben ugyanott van elvileg, és makróra is jó lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!