Ezt ma találtam egy kereső segítségével.
A Hunyadi gimnázium oldalán jelent meg (gondolom egy tanuló által).
Ilyen és hasonló hülyeségek olvashatók benne:
"legjobb számukra a csont, húsleves, kenyér, főzelék és tej. A zsíros és sós ételek ártanak nekik. Kenyérrel viszonylag jól rendben lehet tartani az egészségüket. Az ételt nem szabad forrón adni nekik, viszont nyersen sem mivel ez árthat nekik illetve ragadozóvá válhatnak,
A teljes cikk itt olvasható Kiss Erika írása.
ez volt, amit először olvastam tőle, ez alapján jutottam el az oldalukra:
"Egyik kutyafaj sem hasonlít a másikra, sem szellemileg sem pedig testfelépítésében. Minden fajnak megvan a maga erénye és a maga hátránya is egyaránt. De még azon fajhoz tartozó egyedek közt is van különbség mint például az uszkár. Mindnek más és más szeszéje van, de még tanítás nélkül is nagyon hűséges, és engedelmeskedik a gazdájának. Szeretnek játszani. Egyik nem tud gyűlölni, másik nem tud szeretni. Egyik gyorsan elfeledi a verést, másik soha nem bocsát meg érte. Segítenek egymásnak, örömükben tombolnak, gazdájuk elvesztését meggyászolják. Az embert magát többre becsülik, mint saját kutya társukat. Mindent megtesznek és ösztönükön felül kerekednek az ember kedvéért. Minden fajta természete más és más és ez meg nem, változtatható. A kuvaszé nem azonos az uszkáréval. A mopsz másként gondolkodik mint más kutyatársa, másképp cselekszik, ostoba, lomha, egykedvű. A mészáros kutya komor, epés, vérszomjas, a spitz heves, hirtelen haragú, irigy, gyűlölködő, az uszkár mindenkor jókedvű, szívesen szórakoztatja az embert, mindenkivel megbarátkozik, a kutya ősi ellenségével épp úgy, mint a lóval. Legkiválóbb jellemvonásaik az, hogy készséggel szolgálják az embert. Hűségük megingathatatlan éberek, jóindulatúak és barátságosak. Ezek a tulajdonságok egyik kutyában sem találhatók meg egyenlő mértékben, egyik fajtánál az egyik emelkedik ki jobban egy másik fajtánál egészen más emelkedik ki. Ebben nagyon nagy szerepe van a nevelésnek, mivel a kutya eléggé leutánozza a gazdája szokásait. Néhány fura szokás viszont minden fajban megtalálható, mint például hogy mind megugatja a holdat, de senki sem tudja hogy miért. Vagy hogy a gyorsan elhaladó dolgokat nem szereti, megugatja sőt utána ered még akkor is ha tudja semmi haszna nem lesz abból ha elkapja. De ilyen tulajdonság még például a macska, illetve a sün gyűlölete. Két ismeretlen kutya azonban nem nagyon szereti egymást ha találkoznak. Megszagolják egymást vicsorognak egymásra és marakodnak. De sokszor van olyan, hogy a két kutya nagyon jó barátok lesznek és mindenben segítik egymást sőt néha még olyan is előfordul hogy a kutya legjobb barátja nem más lesz mint egyik legnagyobb ellensége a macska."
Írtam a webmesterüknek is, hogy talán nem kéne ilyen és hasonló ostobaságokkal traktálni a diákokat. :o)
Először azt hittem valami humoros írás akar lenni, de nem ez komoly! |