Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2003-10-22 09:50:01 200
Igen ám, csakhogy nyitott blendével mér fényt. Szóval lehet, hogy van valami hatása.

Viszont azt gyanítom, hogy a rekesz egyébként a lencserendszer fénytani középpontjában van (vagy vetítési centrum), ami akárhonnan nézve ugyanott van.

EF obi rekeszét manuális üzemmódban is csak a gépvázról, elektornikusan lehet beugrasztani.

A hozzászólás:
xgab76 Creative Commons License 2003-10-22 09:30:30 199
Ha TTL a fénymérés, akkor teljesen mindegy szerintem. Ellenkező esetben manuális üzemmód?!
Előzmény:
Bodnar.Robert Creative Commons License 2003-10-21 16:46:53 198
Sziasztok!

Igen jól néz ki ez a házilag barkácsolt elektronikus fordítógyűrű, de én nem lennék biztos benne, hogy kifogástalanul működik. Ugyanis beállítasz mondjuk 8-as rekeszt, a váz azt hiszi, tényleg 8-as, és ehhez választ időt, de máshol vannak a rekeszlamellák a filmsíkhoz képest, mint normális esetben, emiatt aztán a kiírt fényerő nem annyi, amennyi, és kell valamennyi korrekció... Mert az objektív az egyik irányba összegyűjti a fényt, a másikban pedig szórja... Vagy rosszul gondolom?

Robi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!