|
|
|
|
 |
papugaja
2003-10-22 09:50:01
|
200
|
Igen ám, csakhogy nyitott blendével mér fényt. Szóval lehet, hogy van valami hatása.
Viszont azt gyanítom, hogy a rekesz egyébként a lencserendszer fénytani középpontjában van (vagy vetítési centrum), ami akárhonnan nézve ugyanott van.
EF obi rekeszét manuális üzemmódban is csak a gépvázról, elektornikusan lehet beugrasztani. |
|
A hozzászólás:
 |
xgab76
2003-10-22 09:30:30
|
199
|
| Ha TTL a fénymérés, akkor teljesen mindegy szerintem. Ellenkező esetben manuális üzemmód?! |
|
Előzmény:
 |
Bodnar.Robert
2003-10-21 16:46:53
|
198
|
Sziasztok!
Igen jól néz ki ez a házilag barkácsolt elektronikus fordítógyűrű, de én nem lennék biztos benne, hogy kifogástalanul működik. Ugyanis beállítasz mondjuk 8-as rekeszt, a váz azt hiszi, tényleg 8-as, és ehhez választ időt, de máshol vannak a rekeszlamellák a filmsíkhoz képest, mint normális esetben, emiatt aztán a kiírt fényerő nem annyi, amennyi, és kell valamennyi korrekció... Mert az objektív az egyik irányba összegyűjti a fényt, a másikban pedig szórja... Vagy rosszul gondolom?
Robi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|