Keresés

Részletes keresés

xgab76 Creative Commons License 2003-10-22 09:30:30 199
Ha TTL a fénymérés, akkor teljesen mindegy szerintem. Ellenkező esetben manuális üzemmód?!
A hozzászólás:
Bodnar.Robert Creative Commons License 2003-10-21 16:46:53 198
Sziasztok!

Igen jól néz ki ez a házilag barkácsolt elektronikus fordítógyűrű, de én nem lennék biztos benne, hogy kifogástalanul működik. Ugyanis beállítasz mondjuk 8-as rekeszt, a váz azt hiszi, tényleg 8-as, és ehhez választ időt, de máshol vannak a rekeszlamellák a filmsíkhoz képest, mint normális esetben, emiatt aztán a kiírt fényerő nem annyi, amennyi, és kell valamennyi korrekció... Mert az objektív az egyik irányba összegyűjti a fényt, a másikban pedig szórja... Vagy rosszul gondolom?

Robi

Előzmény:
papugaja Creative Commons License 2003-10-21 16:35:53 197
http://www.photo.net/photodb/photo?photo_id=1123210

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!