Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2003-10-21 13:34:22 194
"Összeakadást csak akkor produkál, ha M42 cuccokat használok, úgy, hogy a váz és az M42 közé beteszek pl. egy EOS közgyűrűt"

Igen, ezt az EOS topikban kitárgyaltuk, valójában nem hiba csak biztonsági funkció (avagy ezzel jelzi ha besz@rt az obi elektronikája?).

Viszont a bekapcsolt állapotban obicserét a használati utasítások ellenzik. Szóval én nem javasolnék másoknak ilyet, mert mi van ha az övé mégiscsak meghal tőle?

A visszaforgatásos módszer sem szimpatikus nekem, mert ugyi nem véletlen van rajta a reteszelő pöcök. Az nem engedi kiforogni a bajonettet, és leesni az obit!

Persze mindenki kísérletezhet bátorsága és pénztárcája szerint, az ötleteit meg is oszthatja másokkal, csak akkor érdemes megjegyezni, hogy a dolog kockázatokat rejt magában...

A hozzászólás:
mucivision Creative Commons License 2003-10-21 09:40:03 193
Igen. Először én is tartottam tőle, amikor olvastam, de az EOS50-es elég stabil konstrukció, nem hajlamos az összeakadásra, nálam ez működik már kb. 20-30 alkalommal próbáltam. Összeakadást csak akkor produkál, ha M42 cuccokat használok, úgy, hogy a váz és az M42 közé beteszek pl. egy EOS közgyűrűt. Pld. így használom az M42 kihuzatot is, mivel be kell raknom egy 12-es közgyűrűt, hogy ne akadjon bele az elemtartóba. Ilyenkor a gép hibát jelez, és nem exponál. Erre a megoldás az, hogy oldom a váznál a közgyűrűt és egy kicsit visszaforgatom, így már lehet lőni.
Előzmény:
papugaja Creative Commons License 2003-10-21 08:23:55 192
Már úgy érted, hogy a beugrasztott blendéjű EF obit veszed le a gépről bekapcsolt állapotban?

Nem félsz, hogy összegabalyodik az elektronika?

Én nem ajánlanám ezt senkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!