Keresés

Részletes keresés

mucivision Creative Commons License 2003-10-21 09:40:03 193
Igen. Először én is tartottam tőle, amikor olvastam, de az EOS50-es elég stabil konstrukció, nem hajlamos az összeakadásra, nálam ez működik már kb. 20-30 alkalommal próbáltam. Összeakadást csak akkor produkál, ha M42 cuccokat használok, úgy, hogy a váz és az M42 közé beteszek pl. egy EOS közgyűrűt. Pld. így használom az M42 kihuzatot is, mivel be kell raknom egy 12-es közgyűrűt, hogy ne akadjon bele az elemtartóba. Ilyenkor a gép hibát jelez, és nem exponál. Erre a megoldás az, hogy oldom a váznál a közgyűrűt és egy kicsit visszaforgatom, így már lehet lőni.
A hozzászólás:
papugaja Creative Commons License 2003-10-21 08:23:55 192
Már úgy érted, hogy a beugrasztott blendéjű EF obit veszed le a gépről bekapcsolt állapotban?

Nem félsz, hogy összegabalyodik az elektronika?

Én nem ajánlanám ezt senkinek.

Előzmény:
mucivision Creative Commons License 2003-10-20 22:59:24 191
Én most kezdetem makrózni, EOS 50E, + közgyűrűsor, +50/1.8 II, illetve M42 konverter + Zeiss Sonnar 135/3.5 + M42 harmonika, fordítógyűrű. A Canon 50-est megfordítva is használom érdekes képeket lehet így is csinálni. A blendét is lehet használni egy kis trükkel. Felrakom az objektívet rendesen, manuálban beállítom a kívánt rekeszt, beugrasztom a blendét és így leveszem a gépről. A blende a beállított helyzetben marad, így megfordítva az optikát kicsit körülményesen ugyan, de lehet a kis mélységélességet is növelni. Jó kísérletezést.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!