|
|
|
|
 |
cskbaba
2003-10-13 15:52:29
|
328
|
OTP Bank. Náluk létezik ilyen díj...
Az építettő a szerződésbe szept.30-at írt, ehhez azért még odabiggyesztette, hogy 2 hónapot csúszhat anélkül, hogy ködbért fizetne. A hitelösszegből viszont még ezidáig semmit nem utalt át a bank az építettőnek. |
|
A hozzászólás:
 |
SpecialOne
2003-10-13 15:31:11
|
327
|
| Személyes tapasztalatom alapján áthárítani nem fogsz tudni semmit, mert az építő gondolom bebiztosította magát a csúszás esetére. Melyik bank ez? Nálunk szó sem volt rendelkezésre tartási díjról (Volksbank) |
|
Előzmény:
 |
cskbaba
2003-10-13 10:09:05
|
326
|
Sziasztok!
Új lakás vásárláskor, ha a vételár egy részét hitelből fizetjük, ilyesmi a menet: Lakás kiválasztása, adásvételi megkötése, önrész befizetése. Nálunk az adásvételi tartalmazza, hogy a szerződéskötés után 15 napon belül elindítom a hitelkérelmet. Ez rendben is van. A bank elbírál, meghatározza a hitel összegét. Amint az építkezés a megadott készültségi foknál tart, a bank utal. Ok, de mi van a késésnél? Nálunk májusban megvolt a hitelszerződés, a bank pedig még mindig nem utalt az építtetőnek. Viszont van ugye az a bizonyos rendelkezésre tartási díj... Amit nekünk kell kifizetni, ami nem lesz kis összeg...ez ellen nem lehet mit tenni? Kikerülni? Áthárítani?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|