|
|
|
|
 |
cskbaba
2003-10-13 10:09:05
|
326
|
Sziasztok!
Új lakás vásárláskor, ha a vételár egy részét hitelből fizetjük, ilyesmi a menet: Lakás kiválasztása, adásvételi megkötése, önrész befizetése. Nálunk az adásvételi tartalmazza, hogy a szerződéskötés után 15 napon belül elindítom a hitelkérelmet. Ez rendben is van. A bank elbírál, meghatározza a hitel összegét. Amint az építkezés a megadott készültségi foknál tart, a bank utal. Ok, de mi van a késésnél? Nálunk májusban megvolt a hitelszerződés, a bank pedig még mindig nem utalt az építtetőnek. Viszont van ugye az a bizonyos rendelkezésre tartási díj... Amit nekünk kell kifizetni, ami nem lesz kis összeg...ez ellen nem lehet mit tenni? Kikerülni? Áthárítani?
|
|
A hozzászólás:
 |
nati13
2003-10-11 22:38:46
|
325
|
Sziasztok!
Nekem is hasonló problémám van, mint Vastikának volt: meddig jár a kötbér? Sajnos a mi szerződésünkben az áll, hogy "a lakás elkészülésének határideje", tehát nincsen egyértelműen megfogalmazva, hogy a birtokbaadásról van-e szó. És hogyan igazolják, hogy elkészült a lakás? Levelet küldenek nekünk is?
Még valamit szeretnék megtudni: társasházba költözünk, a lakások pár hét különbséggel készülnek el. És valami olyasmit mondott egy ismerősöm, hogy a műszaki átadás az egész házra vonatkozik, amíg az nincs meg, addig nincs víz, villany, gáz. Tehát hiába van kész a lakás, lakhatatlan. És ha már a lakhatásnál tartok: lakhatási engedélyt kinek kell kérnie, milyen feltételekkel adják, mennyibe kerül.
Előre is köszi a válaszokat! |
|
Előzmény:
 |
Vastika
2003-06-21 09:42:47
|
263
|
Sziasztok!
Na, végre elkészült (március 15. helyett ;-) a lakásunk... Ezzel, pontosabban a kötbérrel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Napi 3.000 forint kötbért fizet a vállalkozó. De az a nagy kérdés, hogy meddig ;-)) Merthogy 17.-én kaptunk egy 13.-ra dátumozott levelet, miszerint örömmel értesít, hogy elkészültnek nyilvánítja a lakást. Viszont átvenni, fizetni csak a jövő szerdán fogjuk... Szóval, meddig ketyeg a kötbér? Én a lakás _részemre_ történő átadására ("műszakilag" átvettem, kulcsa a kezemben, lköszöntünk egymástól) tippelnék, és nem arra, hogy 1,5 héttel előtte ír egy levelet, hogy elkészült...
Üdv!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|