Kedves O. T.!
Énnékem vannak e tekintetben gondolataim. Az M$ kiküszöbölhetné, hogy a népek lopjanak programot. Szerintem annak, hogy lopnak, még direkt
örülniük kéne, hiszen így jobban elterjed a dolog, és hosszú távon
ez Bili bácsiéknak is jobb, mert fű-fa-virág az M$ Windose-t fogja használni.
Kommentjeim az írásodhoz:
1. Van valami igazság ebben a pontban. De vedd légyszives figyelembe, hogy a szoftver az másfajta dolog, mint a hardver => a szoftverlopás tkp.
nem fizikailag történik, hiszen aki megvette a programot, az nem károsodik.
Elég bonyolult itt a tulajdonjogi viszony. Aki megvette a programot, az tulajdonképpen csak használja, de nem az övé. Egy floppyt lemásolni könnyebb, mint feltörni egy kocsit. És, ez sajnos kommunista maradvány, egynémely személyeknek nem akkora bűn a közösből lopni(abból, ami nem magántulajdon, hanem több emberé is), ld. adócsalás és társai. Itt is kb. erről van szó.
2. Azért, ha megfelelő a reklámozás, nem fog a dolog fű alatt terjedni. És, tényleg fontos az elérhető ár. Ajánlom követésre a StarOffice üzletpolitikáját, ami proigramjának jelenlegi verzióját inygen adja a népeknek, hogy elterjedjen és fizessenek az upgrade-ért. Ha jó a program, én nem olyan mint némelyik, akkor többen lesznek hajlandók fizetni érte. Esetleg híd alatti programozónk készíthetett volna ingyenesen terjesztett, 30 nap után lebutuló shareware-t is. Szóval, van más megoldás ;-)
3. Azért azt, hogy a Micro$oft üzletpolitikája enyhén gátlástalan, azt nem lehet letagadni. (Nem ott dolgozol véletlenül? :) A fél világ azt használja, és rá van kényszerítve arra, hogy azon dolgozzon, mert túl kevéssé járatosak a számítástechnikában ahhoz, hogy megpróbálkozzanak egy Linukz-telepítéssel. M$ ugyanis a DOS-t úgy terjesztette el, hogy bagóért eladta az IBM-nek, akik aztán felrakták az összes gépre. A nép meg megvette. Most meg szenvedünk a butaságunkért, és a M$ gátlástalanul kihasználja előnyét, drágán árulva a sz@rt. Igenis, megérdemli, hogy bántsuk!
Üdv mindenkinek:
hanna |