Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2003-10-10 16:52:59 187
A CPC valami regebbi koreai kamu márkajelzés, igazából semmit nem jelent, szinte bármi lehet mögötte, 15-20 eves consumer szint, ami ilyen egyszerubb konstrukcioknal, mint egy 2.8/28 elég jó is lehet.

A "macro" jelölés várhatóan csak az 1:4 aránynak, azaz a relatíve hosszú kihuzatnak szól, amúgy kamu.

A hozzászólás:
andrei1 Creative Commons License 2003-10-10 12:49:03 185
Szervusztiok!
van egy kíváló rajzú CPC Auto 28mm Macro(!) CCT 1:2.8 MC feliratú Nikon baj. objektívem, lens made in korea jelzéssel. Az objektív a régi kőkemény "vas-üveg ötvözetet" idézi, bámulatosan pontosak a fizikai illesztései, élvezet tekerni. Talán egy kicsit nehéz, de ez nem is baj. Két kérdés. Úgy tudom, hogy a CCT, CPC jelzések arra utalnak, hogy egy utángyártott, de az eredetivel vetekedő tipusról van szó, s ha úgy tetszik, az ár-érték viszonyt tekintve lényegesen jobb az eredetinél.Ez a tipus "család" természetesen más illesztéssel (Canon,Pentax, Minolta stb.) is léteszik. Tudtok e erről többet, vannak e tapasztalataitok? A másik. Hogy értelmezzem ezt a 28-as macro összefüggést.Vagy ez csak egy kamu és egyszerűen "ál macróról" van szó? (Mindenesetre a tubus feltünteti az 1:10, 1:8, 1:5 és 1:4 állásokat) A képek ugyan nem rosszak, de nincsenek szinkronban az értékmegjelöléssel. Kösz a feigyelmet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!