Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
MaCS Creative Commons License 1999-05-05 15:35:31 66
Halihó!

Kedves Oriza, ne haragudj, de hülyeségeket írsz.

1. Nem lopás. Szerzői jog megsértése. Hatalmas különbség van a kettő között, és nemcsak a Btk-beli helye, hanem a károkozás mechanizmusa, azonos vélelmezett érték melletti tényleges nagysága és egyáltalán a tényleges megvalósulása tekintetében is.
Erről kb. órákat tudnék beszélni. TAvaly az egyetemi csoportomban egy diák rákérdezett, és a másfél órás szeminárium rövidnek bizonyult a téma megvitatásához.

Az audio CD magáncélú másolása pedig egyszerűen a szabad felhasználás körébe tartozik. A hatályos jog szerint legális. Mint ahogy szinte minden maháncélú másolat készítése, kivéve az építészeti műveket és a szoftvert.

Üdv: MaCS

Előzmény:
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999-05-05 12:29:14 57
Karcsú !

Bevallom kis történetemet nem kimerítő és alapos üzleti tervnek szántam. Úgy érzem az eszmei mondanivaló megérthető belőle.( Sajnálom ha netán mégsem)

A hitelt nem feltétlenül bankhitelként értendő.

És azzal, hogy illegálisan szoftvert másolsz igenis elveszed ami a másé. Ugyanis elveszed a jövedelme egy részét. (Tetszik, nem tetszik, ez lopás).
A jog és az erkölcs nem tesz külünbséget, hogy gazdag embertől lopsz, vagy szegény embertől.

És szomorúam közlöm, hogy ha a haver audio Cd-jét lemásolod, az ugyanaz a kategória.

Oriza Triznyák

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!