|
|
|
|
 |
tapika
2003-10-01 10:09:55
|
183
|
Sziasztok !
Ha olcsó makróobjektívet akartok venni, bátran merem ajánlani a következőt: Panagor 90/2.8.
M42 menetes, full mechanikus, fém tubus, üveglencse, 1:1 lekép. arány. Nem lötyögnek a gagyi műanyag tubus elemei, nagyon precízen és stabilan lehet vele élességet állítani. (Amolyan régebbi bombabiztos pentacon-rendszer lehet...) Nagyon ritkán lehet hozzájutni, de állítólag van most eladó 35-ért. Én 2 éve vettem 40-ért M42-EOS átalakítóval. Valszeg' sosem fogom eladni, nagyon meg vagyok vele elégedve !
A másik, amivel sokat szoktam játszani, a fordított objektív. A Canon gyári 35-80-as objektívjével szép dolgokat csináltam.Bár kompromisszumok vannak, de az eredményről senki nem mondta meg, mivel készült. Üdv mindenkinek: Tapika |
|
A hozzászólás:
 |
timartom
2003-10-01 09:11:09
|
182
|
Én személy szerint a 100mm körüli makro obikat ajánlom. A makrozáson kívül nagyon jól lehet portrézáshoz is használni (a rajzuk azért egy kicsit kemény, de még elmegy kategória).
100mm körül három kitünő obi (Canon gépkhez) van:
Canon 100 f2.8
Sigma 105 f2.8
Tamron 90 f2.8
Mindhárom kitünő obi (független tesztek alapján is) és nyugodt szívvel ajánlható. Árban természetesen a Sigma és a Tamron jobb mint a Canon, minőségben azonban lényegében azonosak.
|
|
Előzmény:
 |
gepet_vennek
2003-09-30 08:46:23
|
180
|
Sziasztok!
Segítséget kérnék... milyen makró obit válasszak? 50 mm v. inkább 100 körülit javasoltok?
Köszi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|