Keresés

Részletes keresés

timartom Creative Commons License 2003-10-01 09:11:09 182
Én személy szerint a 100mm körüli makro obikat ajánlom. A makrozáson kívül nagyon jól lehet portrézáshoz is használni (a rajzuk azért egy kicsit kemény, de még elmegy kategória).

100mm körül három kitünő obi (Canon gépkhez) van:

Canon 100 f2.8
Sigma 105 f2.8
Tamron 90 f2.8

Mindhárom kitünő obi (független tesztek alapján is) és nyugodt szívvel ajánlható. Árban természetesen a Sigma és a Tamron jobb mint a Canon, minőségben azonban lényegében azonosak.

hirzel Creative Commons License 2003-09-30 09:03:38 181
Hai!
Attól függ, de inkább 100mm körülit, mivel ott már inkább találsz 1:1 leképezést és a háttér is inkább elmosódik (mélységélesség), bár tény, h drágább.
Lee
A hozzászólás:
gepet_vennek Creative Commons License 2003-09-30 08:46:23 180
Sziasztok!

Segítséget kérnék... milyen makró obit válasszak? 50 mm v. inkább 100 körülit javasoltok?

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!