|
|
|
|
 |
timartom
2003-10-01 09:11:09
|
182
|
Én személy szerint a 100mm körüli makro obikat ajánlom. A makrozáson kívül nagyon jól lehet portrézáshoz is használni (a rajzuk azért egy kicsit kemény, de még elmegy kategória).
100mm körül három kitünő obi (Canon gépkhez) van:
Canon 100 f2.8
Sigma 105 f2.8
Tamron 90 f2.8
Mindhárom kitünő obi (független tesztek alapján is) és nyugodt szívvel ajánlható. Árban természetesen a Sigma és a Tamron jobb mint a Canon, minőségben azonban lényegében azonosak.
|
|
 |
hirzel
2003-09-30 09:03:38
|
181
|
Hai!
Attól függ, de inkább 100mm körülit, mivel ott már inkább találsz 1:1 leképezést és a háttér is inkább elmosódik (mélységélesség), bár tény, h drágább.
Lee |
|
A hozzászólás:
 |
gepet_vennek
2003-09-30 08:46:23
|
180
|
Sziasztok!
Segítséget kérnék... milyen makró obit válasszak? 50 mm v. inkább 100 körülit javasoltok?
Köszi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|