Keresés

Részletes keresés

tündérlala Creative Commons License 2003-10-01 09:43:51 97
Még azt tenném hozzá, hogy a kérdés igencsak gázlap függő. Pl. a pelgrim több tipust magában foglaló használati útmutatójában más-más cm van megadva a "sima" inox/zománcos, és más az üveglapos gázlapjára. (Utóbbira nagyobb távolság, mert azon van egy extra nagy, "turbó" láng is.) Szóval a kérdést egyszerű, "paraszti" logikával megközelítve az a helyzet, hogy az elszívó hatékonysága szempontjából az a jó, ha minnél közelebb van a főzőlaphoz, a tűzbiztonság miatt meg az (lenne) a jó, ha minnél távolabb van. Egyszerűen megvizsgálható a kérdés, ha levett edénnyel, a puszta lánggal (ami valljuk be, nem túl életszerű, de a biztonsági távolságot azért erre szokás méretezni) üzemeltetve a gázlapot, megnézed, hogy mennyire veszélyesen forrósodik fel az elszívó.

lala

kgy2316 Creative Commons License 2003-09-30 11:39:19 95
Szervusz,
ne ess kétségbe, vedd elö az elszivó szerelési utmutatóját, szerintem ez az elszivótól is függ (milyen erös elszivása van) én úgy emlékszem a mienknél 60cm-t irnak villanytüzhelyhez és 70cm-t gáztüzhelyhez.
A hozzászólás:
Ágibági Creative Commons License 2003-09-30 05:48:26 94
Jaj istenem, ettől féltem. A miénk is 72 cm-re van. Mindenképpen tudnia kellett volna ezt az asztalosoknak, ezért szólni is fogunk nekik, de hogy mit tudnak vele most már kezdeni??? (az elszívó felett még kisszekrény is van ui., hogy a konyhabútor többi részének tetejével egy magasságban végződjön az egész...)
Előzmény:
Erzsébeti Creative Commons License 2003-09-29 21:55:56 93
Hali!

Bemásolom neked az én elszívóm papírján lévő utasítást.

"Felszerelt állapotban az elszívónak legalább 70 cm távolságban a villanytűzhely felett, ill. 80 cm távolságban a gáztűzhely felett kell lennie."

Erzsébeti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!