|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Gogolák et.nő
2003-09-29 21:40:35
|
3
|
Nálunk (Észak-Pest) elég sok szentjánosbogár volt, vidéken még többet láttam.
Viszont nagyon érdekes, hogy nyár vége óta imádkozó sáskákat - szám szerint már hármat - találtam, sajnos összetaposva, ami azt bizonyítja, hogy egyre több van. Ezek viszont szeretik a tücsköt is, sőt. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2003-09-17 14:45:17
|
-
|
Kedves Hozzáértő Állatbarátok/ Szakértők !
Javítsatok ki ha nem így van - avagy bocsánat, ha már más is megkérdezte -:
HOL VANNAK A SZENTJÁNOSBOGARAK ???
Gyerekkoromban nyári éjjelen sok szentjánosbogár világított a fűben, út mentén - közben ciripeltek a tücskök -.
Azóta sok év telt el. Jobban megfigyelve arra is rájöttem, hogy a tücsök nem egész nyáron szól, hanem csak a nyár második felétől, kb. augusztustól. Tücskök tehát ma is vannak, de szentjánosbogarat mostanában sehol sem láttam. Vagy nem figyeltem eléggé ? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|