Keresés

Részletes keresés

KM Creative Commons License 2003-09-22 06:25:23 126
nazim33-nak a névleges méretről :
az első szám a névleges szélesség, a második a névleges magasság. A névlegesség pedig azt jelenti, hogy a keret tényleges méreténél mind a 4 oldalon 1-1 cm nagyobb. Igy egy pontosan 60-90-es nyílásba beépíthető egy 60x90 névleges méretű ablak, mert a tényleges tokkülmérete 58x88. Ezt azonban fontos előre tisztázni, mert találkoztam olyan ablakkal is, ahol összesen (0,5+0,5 cm=) 1 cm-t hagytak el, de olyannal is, ahol ez a különbség összesen 4 cm volt.
gyrmur Creative Commons License 2003-09-21 14:08:17 124
Szia! Lehet, hogy nem jó amit írok, de én úgy tudom, hogy a tok külső mérete. A 60 a szélessége és a 90 a magassága. ez tehát 1 álló ablak.
mrs
A hozzászólás:
nazim33 Creative Commons License 2003-09-21 13:14:44 123
Ha egy ablak 60x90-es, akkor mi 60 és mi 90? Az üveg? A keret? A tok? Hol van ez szépen és számomra érhetően leírva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!