Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003-09-23 08:48:25 287
A szemétség ebben az, hogy az építtető ezáltal nem jut hamarabb a pénzéhez (ECO-LINE Kft., Mediterán lakópark, Pesterzsébet), csak a tulajdonosokkal kekeckedik. Mi annak idején aláírtunk egy papírt nekik, hogy nem állítunk semmilyen akadályt a hitelfolyósítás útjába, ezzel megelégedtek. Most viszont azt játszák: ha nem fizet a bank, akkor ti nem költöztök. Azt persze hiába is hangoztatjuk, hogy nem miattunk nem fizet a bank, hanem ők nem szereztek meg mindent. Ez olyan, mintha nem adok csokit a gyereknek, mert nem főz nekem az asszony...
bucoka Creative Commons License 2003-09-19 17:22:23 286
Igen, igen, ezt értem. Azt hittem, hogy a K&H-s ügyintézésről van valami tapasztalat. Esetleg néhány hónap:))
Nálunk aug. 25-én volt használatbavételi engedély, de csak múlt héten szóltak, hogy megvan, és kezdjem el újra (!) beszerezni az összes igazolást, és újra ki kell tölteni az egész hitelkérelmet, mert megváltozott a nyomtatvány!!! Pedig már ezeket beadtuk, ezek alapján kaptuk meg a hitelígérvényt. Na mindegy, ez legyen a legkevesebb, de hát az APEH igazolás is 2000 Ft / db, a többi is rengeteg utánajárás, ráadásul a lakcímváltozást is bejelentettük, így viszont az átfutási időt is meg kell várni, hogy minden papíron az új cím legyen.
Az már csak hab a tortán, ha nem késnek kb. 5 hónapot az átadással és mindennel, még 4,75%-os kamattal vehettük volna fel a hitelt, most már 5,5% a kamat.

Melyik K&H fiókban intézitek a hitelt?

B.

A hozzászólás:
Laja73 Creative Commons License 2003-09-19 16:42:09 285
Bocs, igazad van, ez a "tudjuk mit jelent" nem teljesen jogos. Nos arról van szó, hogy rendszeresen hatalmas (5-10 hónap) késében van az építtető az átadást illetően, de az átadás is olyan, hogy a lakók (mivel ők már régóta törlesztenek, javarészt a CIB-nek, és a hitelösszeg kilencvenvalahány százaléka is megérkezett) ugyan beköltözhetnek "vigyázni a lakásra", de a használatbavételi további x hónap.
Csakhogy a K&H óvatos, és szigorúan a használatbavételi engedélyhez köti a teljes összeget, addig egy fillért sem utal - mi több, hitelszerződést sem köt. És míg mindez az építtetőnél tavaly nem volt akadály a beköltözésnél, idén már igen: nincs beköltözés. Áll a lakás készen és üresen, fél évig.
Előzmény:
bucoka Creative Commons License 2003-09-19 16:30:51 284
Bocsi, hogy így belekérdezek, de mit jelent? (Miért érzem úgy, hogy semmi jót?:))
Mi is K&H-nál vesszük fel a hitelt. De legalább mi már bent lakunk, úgyhogy egy szavam sem lehet.
Ti addig albérletben laktok, vagy van más megoldás?

B.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!